Soła wygrała z liderem

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 września 2017 01:48

Soła wygrała na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

Soła pojechała na stadion lidera grupy czwartej III ligi powalczyć o trzy punkty. Zadanie nie ułatwiały trudne warunki. Boisko było grząskie. Sędzia dopuścił go jednak do gry.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek. W drugą odsłonę lepiej weszli przyjezdni. Po zagraniu ze środka boiska przez jednego z zawodników Soły strzał na bramkę z 20 metrów. Bramkarz próbował interweniować, ale uderzenie było na tyle mocne, że ostatecznie nie zdołał zatrzymać piłki zmierzającej do siatki.

W 78. minucie goście stracili bramkę w pozoru . Po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Resovii Kasolik chciał odegrać futbolówkę klatką piersiową do bramkarza. Zabrakło jednak skupienia przy asekuracji. Buczek przeciął podanie zawodnika Soły i wyrównał stan rywalizacji.

Soła walczyła do końca. Gol na 1:2 w dużym stopniu był dziełem zawodników, którzy wystąpili w roli rezerwowych. W 90. minucie Cygnar obsłużył prostopadłym podaniem Snadnego. Piłkarz i trener grup dziecięcych w naszym klubie oddał futbolówkę do Czapli, a ten strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę. Jeśli dodamy do tego, że Cygnar również pracuję z młodymi piłkarzami reprezentującymi nasze barwy, widzimy, że adepci piłki nożnej w Sole mają się od kogo uczyć.

– To był dobry mecz. Mógł podobać się kibicom. Popełniliśmy w nim kilka błędów, które mogły się dla nas źle skończyć. My również mieliśmy swoje sytuacje i mogliśmy zdobyć więcej bramek – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły Oświęcim.

Sobota 23 września Resovia Rzeszów – Soła Oświęcim 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Kasolik (48.), 1:1 Buczek (78.), 1:2 Czapla (90.)

Składy:
Resovia Rzeszów (wyjściowy): Pietryka, Makowski, Kaliniec, Ogrodnik, Kmiotek, Pyrdek, Kowal, Barszczak, Pawlak, Drobot, Buczek.

Soła Oświęcim: Gargasz – Kasolik, Wadas, Drzymont, Jamróz – Gleń, Wawoczny, Szewczyk (82. Szymczak), Hałgas (87. Snadny) – Cygnar, Knapik (74. Czapla). Trener: Sebastian Stemplewski.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa