Soła wygrała z Górnikiem na koniec sezonu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 czerwca 2021 20:36

Pewny awansu Górnik pojechał do Łęk w osłabionym składzie. Przegrał po walce z Sołą 2:3.

W 39. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Stachańczyk dobił obroniony przez Jurzaka strzał Sojki. Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali. Po wrzutce Szlósarczyka Tworek uderzył piłkę precyzyjnie z pierwszej piłki na dalszy róg.

W 58. minucie znów prowadził mistrz Kezza A Klasy. Piwowar zagrał prostopadle do Matysa, który wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem. W 61. minucie Żmuda wymanewrował dwóch dwóch obrońców i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. W 75. minucie strzelec gola na 2:2 zszedł z piłką z lewej strony do środka i skierował ją w samo okienko bramki.

„Mieliśmy grę pod kontrolą. Gole straciliśmy po sporych błędach. Soła Łęki gratuluje Górnikowi Brzeszcze awansu” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

„Tak jak zapowiadałem we wcześniejszych relacjach dziś niektórzy nasi zawodnicy odpoczywali. Daliśmy pograć juniorom. Mimo tego był to bardzo wyrównany i otwarty mecz. Próbowaliśmy grać swoje i momentami to się nam udawało” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 26 czerwca Soła Łęki – Górnik Brzeszcze 3:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Stachańczyk (39.), 1:1 Tworek (48.), 1:2 Matys (58.), 2:2 Żmuda (61.), 3:2 Żmuda (75.)

Soła Łęki: Jurzak, Zygmunt, Karnas, Wiktoruk (80. Wawrzyczek), Szlósarczyk, Tworek, Handzlik (46. Kowalczyk), Żmuda, Hankus, Matejko  (70. Dziuga), Amrozi. Trener: Jarosław Płonka.

Górnik Brzeszcze: Wielgus, K. Kojm (46. Piwowar), Czul (70. Gibas), Salepa, Żmudka, Żmuda (60. Gancarz), Baraniak, M. Kojm, Sojka, Witek (55. Matys), Stachańczyk (46. Brańka). Trener: Wojciech Włodarczyk.