Soła wygrała w derbach gminy Kęty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2022 16:37

W Bulowicach odbyły się derby gminy Kęty. Miejscowy LKS przegrał z Sołą Łęki 2:4.

W 11. minucie po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Zygmunt. W 48. minucie po rozrzuceniu na bok Dzugaj wymanewrował dwóch rywali i zagrał do Matejki. Ten pokonał bramkarza strzałem z 16 metrów z pierwszej piłki. W 60. minucie gospodarze prowadzili. Zastosowali wysoki pressing i wywalczyli futbolówkę. Surma trafił w okienko.

W 80. minucie Mazur zagrał wzdłuż bramki. Dobry strzał na dalszy róg oddał Hankus. W 83. minucie w sytuacji sam na sam Mazur przelobował bramkarza. W 87. minucie Hankus znalazł sposób na golkipera.

,,Do 75. minuty graliśmy jak równy z równym. Momentami to nawet my prowadziliśmy grę. W 75. minucie odcięło nam prąd i nie udało się utrzymać dobrego wyniku” – powiedział Dawid Szewczuk, trener LKS Bulowice.

,,Zagraliśmy bardzo słabo, jednak w drugiej połowie byliśmy lepsi” –  powiedział Jarosław Płonka, trener Soły  Łęki.

Sobota 14 maja LKS Bulowice – Soła Łęki 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Zygmunt (11.), 1:1 Matejko (48.), 1:2 Surma (60.), 2:2 Hankus (80.), 2:3 Mazur (83.), 2:4 Hankus (87.)

LKS Bulowice: Pędlowski, Glanowski, Nowak, Kruk (70. Bułaś), Nalborczyk (80. Kołaczek), Michałowski, Handy, Matusiak, Surma, Matejko, Dzugaj (80. Jaworski). Trener: Dawid Szewczuk.

Soła Łęki: Borgosz, Wiktoruk, Nalepa, Zygmunt, Karnas, Handzlik (80. Wawrzyczek), Dziubek, Ślosarczyk, Mazur, Hankus, Żmuda. Trener: Jarosław Płonka.