Soła walczy o prestiżowy certyfikat

Jola Wodniak  |   Piłka nożna  |   16 czerwca 2019 15:00

Soła Oświęcim jest jednym z 20 klubów w Małopolsce i pierwszym, który wziął udział w projekcie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów – złotym, srebrnym lub brązowym, jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

„Znaleźliśmy się w gronie 160 klubów Polsce do pilotażowego programu. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, że nasza szkółka piłkarska, jeśli otrzyma certyfikat PZPN, będzie prezentowała odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej” – mówi Faktom Oświęcim Krzysztof Pękala, prezes KS Soła Oświęcim.

Dzięki programowi certyfikacji szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.

„W ramach programu szkółki otrzymają od PZPN możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki” – tłumaczy prezes.

PZPN nadaje certyfikaty na trzech poziomach

Certyfikat Brązowy oznaczany jest brązową gwiazdką

Beneficjentami tego certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn oraz programu szkoleniowego.

Certyfikat Srebrny oznaczony jest srebrną gwiazdką

Beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.

Certyfikat Złoty oznaczony jest złotą gwiazdką

Beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Soła stara się o Certyfikat Złoty

W szkółce z certyfikatem na poziomie złotym, muszą być zatrudnieni trenerzy posiadający licencję trenerską UEFA B albo wyższą. Klub, który otrzyma certyfikat, będzie musiał spełniać szereg innych warunków.

„Program szkoleniowy, odpowiednia liczba drużyn, sprzęt treningowy, kwalifikacje trenerów to tylko nie które z nich” – dodaje Krzysztof Pękala.

Nadanie certyfikatu nastąpi we wrześniu

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa