Słaby mecz Unii i porażka w Pcimiu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 października 2021 11:13

Unia zagrała słabo w meczu wyjazdowym w Pcimiu i zasłużenie przegrała.

Wynik już w 3. minucie otworzyli gospodarze. Uderzył Sołtys, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W 22. minucie strzelec gola na 1:0 wykonał rzut wolny. Futbolówka odbiła się od Anteckiego i znalazła drogę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0, bo Dziadkowiec doszedł do wrzuconej przez kolegę z zespołu piłki i strzałem  z woleja pokonał bramkarza.

W 55. minucie Pcimianka przeprowadziła kontrę prawym skrzydłem. Zdobyczą punktową zakończył ją Sołtys. W 72. minucie Unia zdobyła gola honorowego. Precyzyjnym rzutem wolnym popisał się Czapla. Sześć minut później było 5:1. Po dograniu  z bocznej strefy trafił Dziadkowiec.

„Mecz się dla nas bardzo dobrze ułożył. Szybko strzeliliśmy gola i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Od 23. minuty przeszliśmy bardziej do obrony, ale i tak mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie w tym niewykorzystany rzut karny przez Chochlińskiego. Mieliśmy więcej okazji bramkowych. Gole mieliśmy wypracowane i nie pomógł nam w nich przypadek”- powiedział Marcin Sadko, trener Marcin Sadko.

„Byliśmy dzisiaj jako zespół wyraźnie słabsi. Nie odpaliliśmy. Było nas 13, ale to nas nie tłumaczy. Przegraliśmy w fatalny sposób” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 3 października Pcimianka Pcim – Unia Oświęcim 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Sołtys (3.), 2:0 Antecki samobójca (22.), 3:0 Dziadkowiec (43.), 4:0 Sołtys (55.), 4:1 Czapla (72.), 5:1 Dziadkowiec (78.)

Pcimianka Pcim: Jękot, Friday, K. Pandyra, Chlebda, Chochliński, Mizera, Moniak (75. Zięba), Kolbiarz (60. P. Pandyra), Kłusek (80. Kuczek), Sołtys, Dziadkowiec. Trener: Marcin Sadko.

Unia Oświęcim: Adamski, Ryś, K. Szewczyk, Antkiewicz, Babiuch, Dziedzic, Pacyga (60. Pawela), Ryszka, Nowak, Steń (46. Snadny), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.