Skuteczna taktyka Soły

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 października 2015 11:55

Soła wygrała na wyjeździe z Niwą 2:0. Bramki dla gości strzelali Zemła i Lekki.

Przez cały mecz grę prowadzili gospodarze. Nie byli jednak w stanie przełamać dobrze broniących się rywali. Goście atakowali rzadko, ale gdy już to robili, to byli skuteczni.

W 20. minucie Soła przeprowadziła kontrę. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na Dziubku. Celny strzał z wapna oddał Zemła. W 88. minucie zawodnicy zespołu przyjezdnego kolejny raz skontrowali Niwę. W końcowej fazie akcji Lekki wyszedł na sytuację jeden na jeden z bramkarzem i nie zmarnował okazji.

– Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Nie stworzyli sobie oni jednak zbyt wielu sytuacji strzeleckich. My nastawiliśmy się na obronę i kontrowanie rywala i to nam się opłaciło – powiedział Grzegorz Bogdan, grający trener Soły Łęki.

– Gratuluję trenerowi gości bardzo dobrej taktyki na ten mecz. My stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Większość naszych ataków zatrzymywała się jednak daleko od bramki przeciwników – powiedział Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 17 października Niwa Nowa Wieś – Soła Łęki 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Zemła rzut karny (20.), 0:2 Lekki (88.)

Składy:
Niwa Nowa Wieś: Pałamarczuk, Zwaryczuk (55. Makowski), Stawowczyk, Góral, Śleziak (75. Tlałka), Michałek, Swarzyński, Łęcki, Oczkowski, A. Żmuda, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.

Soła Łęki: Szymański, J. Wójcik, Pawlusiak, Drabek, Gabryś (75. Lekki), Kramarczyk, Zemła, Bogdan (35. Karnas), D.Wójcik (27. Matejko), Dziubek, Rusek. Trener: Grzegorz Bogdan.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .