Skromne zwycięstwo drużyny z czołówki z zespołem walczącym o utrzymanie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2021 08:58

Strumień Polanka Wielka wygrał z Sygnałem Włosienica 1:0. Bramkę strzelił Antecki.

Akcję, która zdecydowała o wyniku meczu gospodarze przeprowadzili w 12. minucie. Brzeziński urwał się lewym skrzydłem i wszedł w pole karne. Zagrał wzdłuż. Futbolówka trafiła z powrotem do środka. Do pustej bramki skierował ją Antecki. W 38. minucie czerwoną kartkę ujrzał Ryszka. Wynik do końca spotkania jednak się nie zmienił.

,,W pierwszej połowie mecz toczył się pod nasze dyktando. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali  Romanek i Ryszka. Czerwona kartka dla tego drugiego zmusiła nas do zmienienia sposobu gry. Druga połowa była brzydsza. Dla nas ważne było utrzymanie trzech punktów. Choć i wtedy mieliśmy swoje sytuacje” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Na początku graliśmy bojaźliwie. Brakowało nam koncentracji. Przeważał przeciwnik. W drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze. Okazało się, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Powinniśmy zremisować.  Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Pojedynki jeden na jeden z bramkarzem mieli Sulkiewicz i Folga. W końcówce bliski szczęścia przy wolnym był Stachura.   Moim zawodnikom należy się pochwała za zaangażowanie. Nie było widać tego, że gra kandydat do awansu i zespół walczący o utrzymanie” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

Sobota 24 kwietnia Strumień Polanka Wielka – Sygnał Włosienica 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Antecki (12.)

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Herman, Trawkowski, Zimnal, Drabczyk, Ryszka (38. czerwona), Romanek, Hamerski, Brzeziński (65. Łukaszczyk), Jaszczyk (65. Grubka), Antecki (80. Boba). Trener: Łukasz Jasek.

Sygnał Włosienica: R. Jarosz, Oczkowski, Ludwinek (60. Folga), Pacyga (46. Sarna), S. Grubka, Pacyna, Krzemień, Mondry (75. Stachura), Korwin, Augustyn, Sulkiewicz. Trener: Daniel Zaborowski.