Skawa wygrała w Gierałtowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 maja 2022 06:48

Skawa Podolsze wygrała na wyjeździe z zdekompletowanym Pogórzem 6:0.

W 13 minucie Ciemiera zdobył gola strzałem z narożnika pola karnego. W 35. minucie strzał głową Kwadransa sparował bramkarz, ale dobitka Domżała z pięciu metrów była skuteczna. W 60. minucie Dominik Kajfasz zdobył gola strzałem z 20 metrów.
W 73 minucie  dynamiczną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Kołaczek. Zawodnik Skawy zagrał wzdłuż bramki, a bramkę zdobył Żmuda uprzedzając bramkarza. W 77. minucie Yatsun zagrał w uliczkę Żmudzie, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i skutecznie  zakończył akcję. W 88. minucie  lewym skrzydłem indywidualną akcję przeprowadził Kwadrans. W sytuacji sam na sam z golkiperem nie pomylił się.
,,Cały mecz graliśmy w dziewięciu. Broniliśmy się i nic więcej. Cieszę się z tego, że zagraliśmy ten mecz do końca. Mam szacunek do obecnych na meczu zawodników” – powiedział Radosław Nowak, grający trener Pogórza Gierałtowice.
,,Nie zachwyciliśmy w tym meczu, ale źle gra z zespołem, który grając w dziewiątkę ogranicza się do obrony na swojej połowie boiska. Szacunek dla gospodarzy za przystąpienie do meczu pomimo kłopotów kadrowych i walkę do ostatniej minuty” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.
Sobota 7 maja Pogórze Gierałtowice – Skawa Podolsze 0:6 (o:2)
Bramki: 0:1 Ciemiera (13.), 0:2 Domżał (35.), 3:0 Dominik Kajfasz (60.), 0:4 Żmuda (74.), 0:5 Żmuda (77.), 0:6 Kwadrans.
Składy:
Pogórze Gierałtowice: Nowak, Wójcik, Ligus, Szostak, Kamski, Gieras, Bochaczyk, Stuglik, Frączek. Trener: Radosław Nowak.
Skawa Podolsze: Świergosz, Damian Kajfasz, Kluska, Żmuda, Dominik Kajfasz (65. Kurzak), Domżał  (65. P. Banaszak), Yatsun, D. Banaszak, J. Kwadrans, K. Ciemiera  (46.Kołaczek), Akdeniz (65. Szczepaniak). Trener: Damian Banaszak.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .