Skawa wygrała w Gierałtowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 czerwca 2019 08:49

Skawa wygrała w Gierałtowicach z Pogórzem 2:1. Klub z Podolsza nadal ma szansę na wicemistrzostwo B Klasy.
W pierwszej połowie działo się niewiele.  W drugiej połowie mecz się ożywił. Piłkarze obu klubów stworzył sytuacje bramkowe. Między innymi bramkarza w sytuacjach sam na sam nie pokonał Wiecheć, w słupek z rzutu wolnego trafił Banaszak.

W 65. minucie Makuch oddał strzał z około 30 metrów. Piłka poszła po ziemi i wpadła do bramki tuż przy słupku. Bramkarz był zasłonięty, więc nie był w stanie odpowiednio interweniować. Trzy minuty później przyjezdni mocno przycisnęli rywala. Kilka razy defensorzy Pogórza wybijali futbolówkę. W końcu nieporozumienie obrońcy z bramkarzem wykorzystał Kwadrans, po którego strzale piłka odbiła się od jednego z zawodników i po rykoszecie wpadła do bramki. W 83. minucie Skawa straciła piłkarza, gdyż w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić Porębski.

Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Wiecheć przeprowadził indywidualną akcję, wymanewrował trzech rywali i skierował futbolówkę do siatki.

,,To był raczej nudny dla kibica mecz. Niewiele się działo. Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była nijaka. W drugiej gra była troszkę żywsza, ale ogólnie było to słabe spotkanie. Najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby na pewno remis” – powiedział Bartłomiej Zając, kierownik Pogórza Gierałtowice.

,,Mecz był interesujący. Było w nim sporo walki. Gospodarz był mocno zmotywowany. Obie drużyny miały swoje sytuacje, choć my na pewno więcej. Pierwsza połowa była mniej atrakcyjna. W drugiej gra była otwarta, więc mogła się podobać” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Niedziela 9 czerwca Pogórze Gierałtowice – Skawa Podolsze 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0Makuch (65.), 1:1 Kwadrans (68.), 1:2 Wiecheć (90+2)

Pogórze Gierałtowice: Szyc, Kurek, Garbacz, Karpiel, R. Krzemień, Hałat, Makuch, Koim, Zając (65. Buchała), Kowalski, Kamski (23. Krzemień). Trener: Łukasz Jasek.

Skawa Podolsze: Jurkowski, Szczerbik (46. Guzdek), Serwatka, Banaszak, Nykiel, Drzyżdżyk, Porębski, Kluska, Kwadrans (75. Pawełek), Wiecheć, Bartuś. Trener: Wojciech Jukowski.