Skawa postawiła się drużynie z Chełmka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 maja 2021 11:08

Rezerwy KS Chełmek wygrały u siebie ze Skawą Podolsze 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

W 10. minucie Plata zagrał z lewego skrzydła, a Jeleń posłał piłkę w samo okienko bramki. W 55. minucie strzał z pola karnego Banaszaka zablokowali obrońcy. Piłkę przyjął P. Kwadrans i dobił strzał kolegi z drużyny. W 83. minucie Rojkowski uruchomił prostopadłym podaniem Liebera. Ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie strzelił, tylko podał do Piątka, który umieścił piłkę w pustej bramce.

„Nasz problem polega na tym, że dobre spotkania przeplatamy słabymi. W meczu ze Skawą przeważaliśmy, ale brakowało konkretów w naszej grze. Musimy popracować nad naszą grą” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek i prezes tego klubu.

„W pierwszej połowie nie graliśmy źle. W drugiej osłabliśmy, ale wydawało nam się, że utrzymamy wynik. Otworzyliśmy grę i popełniliśmy błąd taktyczny. Rywal wygrał zasłużenie, ale my rozegraliśmy dobre spotkanie” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Czwartek 20 maja KS II Chełmek – Skawa Podolsze 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Jeleń (10.), 1:1 P. Kwadrans (55.), 2:1 Piątka (83.)

KS II Chełmek: Szyba, Wieczorek, Baczewski,  Niemczyk (55. Banaś), Nowotarski, Lieber, Piątek, Plata (46. Kaczor), Majcherek (76. Tomsia), Jeleń (70. Rojkowski), Kysiak. Trener: Konrad Karaśkiewicz.

Skawa Podolsze: Świergosz, Kajfasz, Chowaniak, Dominik Kajfasz, Piela, Domżał (60. Szczepaniak), Banaszak, Ćwiertnia (32. Porębski), J. Kwadrans, P. Kwadrans, Kołaczek. Trener: Damian Banaszak.