Skawa nie dała sobie wyrwać zwycięstwa

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2017

Skawa Podolsze wygrała z Zgodą Malec 5:3.
W 2. minucie piłkę z rzutu z autu wyrzucał D. Bartula. Wybił ją obrońca. Doszedł do niej Ochman i strzałem z 20 metrów otworzył wynik. Minutę później Szczyżyca oddał celny strzał na bramkę. W 28. minucie było 3:0. Bramkarz Zgody wyszedł do przodu. Szczyżycy udało się go minąć i prawie z linii końcowej dograł na pole karne, a tam Zieliński nie zmarnował szansy.

To nie był ostatnia bramka, która wpadła w pierwszej połowie. W 40. minucie D. Bartula zagrał do Zielińskiego, a ten do Żmudy. Zawodnik Skawy z lewej strony od bramki oddał strzał i trafił w “samo okienko”. W 42. minucie rzut karny wykonywał S. Drebszok. Bramkarz klubu z Podolsza obronił “jedenastkę” i dobitkę egzekutora. Dopiero druga dobitka Płonki była skuteczna.

Kolejne gole kibice obejrzeli w drugiej odsłonie. W 55. minucie lewą stroną zaatakował Płonka. Dograł on piłkę przed bramkę,  a tam Lekki uderzeniem z pięciu metrów “wlał nadzieję w serca” kolegów z zespołu. Trwała ona krótko, gdyż pięć minut później futbolówkę z autu w pole karne wrzucił T. Bartula. Gola na 5:1 zdobył Zieliński. W 68. minucie Płonka otrzymał prostopadłe podanie od K. Drebszoka i strzałem z 16 metrów na dalszy słupek pokonał golkipera drużyny rywali.

Sobota 13 maja Skawa Podolsze – Zgoda Malec 5:3 (4:1)
Bramki: 1:0 D. Bartula (2.), 2:0 Szczyżyca (3.), 3:0 Zieliński (38.), 4:0 Żmuda (40.), 4:1 Płonka (42.), 4:2 Lekki (55.), 5:2 Zieliński (60.), 5:3 Płonka (68.)

Składy:
Skawa Podolsze: Sowa, T. Bartula, Nykiel, Banaszczak, Wiecheć (85. Domżał), Szczyżyca (65. W. Kosowski), D. Bartula, Porębski, Ochman (75. Drzyżdżyk), Zieliński, Żmuda. Trener: Andrzej Balon.

Zgoda Malec: Gibas, Chwierut,S. Drebszok, Nowak, Żmuda, Szafrański (65. Masłowski), Zemła, K. Drebszok, Sokół , Lekki, Płonka. Trener: Andrzej Tomala.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa