Sezon piłkarski zakończony. Będą wyjątki – ANKIETA

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2020 15:51

Zarząd Małopolskiego Związku Piłka Nożnej zarekomendowało zakończenie sezonu 2019/20. Sformalizowanie i skonkretyzowanie tej decyzji nastąpi 28 maja.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca?

 • Rafał Trzaskowski (36%, głosy: 917)
 • Andrzej Duda (24%, głosy: 614)
 • Szymon Hołownia (14%, głosy: 361)
 • Krzysztof Bosak (12%, głosy: 317)
 • Robert Biedroń (3%, głosy: 89)
 • Nie wezmę udziału w głosowaniu (3%, głosy: 72)
 • Władysław Kosiniak - Kamysz (2%, głosy: 62)
 • Nie jestem zdecydowany/a (2%, głosy: 51)
 • Stanisław Żółtek (1%, głosy: 21)
 • Waldemar Witkowski (1%, głosy: 19)
 • Paweł Tanajno (1%, głosy: 15)
 • Mirosław Piotrowski (1%, głosy: 15)
 • Marek Jakubiak (0%, głosy: 9)

Głosy: 2 562

Ładowanie ... Ładowanie ...

O tym, że sezon jest zakończony wiedzieliśmy w zasadzie od 7 maja, kiedy to przedstawiciele wojewódzkich związków podjęli wspólną decyzję o zakończeniu rozgrywek w całej Polsce od IV ligi w dół i wszystkich rywalizacji w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. W rozgrywkach seniorskich miały obowiązywać awanse, ale nikt z lig miał nie spadać.

Wymagała ona jednak zatwierdzenia przez zarządu poszczególnych związków. Z niektórych źródeł dochodziły jednak informacje, że działacze, trenerzy, piłkarze i kibice w Małopolsce wcale nie mogą być pewni, że takie rozwiązanie będzie przyjęte w naszym województwie. Pojawiały się wpisy w mediach społecznościowych i innych komentarzach.

Na oficjalnej stronie MZPN pojawił się jednak komunikat, który raczej zamyka przynajmniej część dyskusji. Wiemy już raczej na pewno, że piłkarze w tym sezonie do rozgrywek nie wrócą. Zarząd związku podtrzymał decyzje PZPN o awansach i brakach spadków.

Wyjątkiem będą mecze w ramach Pucharu Polski. Te powinny być dokończone do połowy sierpnia. W wypadku PPN Oświęcim temat dotyczy Teamu Sportu Hejnału Kęty i Zgody Malec. Te drużyny muszą rozegrać finał w ramach podokręgu, a lepszy z pary weźmie udział w rywalizacji na szczeblu Małopolski Zachodniej. Niewykluczone są również baraże o III Ligę. Ta sprawa PPN Oświęcim nie dotyczy.

,,Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podczas ostatniego posiedzenia zarekomendowało zakończenie sezonu 2019/2020. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych, od IV ligi (awansują do niej mistrzowie 8 “okręgówek”) w dół wraz z rozgrywkami kobiet i młodzieżowymi, ale nie obejmuje rozgrywek Pucharu Polski” – czytamy w komunikacie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja ta będzie całkowicie sformalizowana 28 maja. Wtedy też poznamy konkretne rozwiązania, które wprowadzi związek a później poszczególne podokręgi.

,,Inauguracja nowego sezonu 2020/2021 zaplanowana została na pierwszą połowę sierpnia, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach zostanie podany przez Wydział Gier MZPN i Komisje Gier Podokręgów po zakończeniu procesu licencyjnego i potwierdzeniu przez kluby udziału w danych rozgrywkach” – dodaje MZPN.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa