Setny gol Iskry

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2021 11:59

Iskra wygrała u siebie z Skawą Podolsze 5:0. Piąty gol w tym meczu był setnym dla klubu  Brzezinki w tym sezonie.

W 15. minucie ładny oka strzał z dystansu oddał Skiernik. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 22. minucie Samek wykorzystał wrzutkę z lewej strony Wojtaszaka i zdobył gola strzałem głową.

W 32. minucie było 3:0. Skibicki zagrał do Samka, ale ten przepuścił piłkę. Ta dotarła do Sergiela, który pokonał bramkarza strzałem pod poprzeczkę. W 35. minucie kolejną dobrą wrzutkę Wojtaszaka strzałem głową wykończył Sergiel. Bramkę numer 100 w tym sezonie dla Iskry zdobył Scąber. Strzelił z pięciu metrów po dograniu z prawego skrzydła Miki.

„Mecz był już ustawiony do przerwy. W wyjściowym składzie pojawili się zawodnicy, którzy grali mniej w poprzednich meczach. Z ich postaw jestem w pełni zadowolony. Wielkie brawa należą się Skawie, za to, że mimo obecności dziesięciu zawodników walczyli do końca” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

„Po pierwsze gratuluję gospodarzom awansu do Kezza A klasy zdobytego w imponującym stylu. Co do meczu, to mieliśmy dzisiaj kumulację absencji zawodników z przyczyn kontuzji i zobowiązań rodzinnych oraz zawodowych. Wypadło nam z kadry meczowej ośmiu piłkarzy. Szkoda, że tak się stało, bo rundę wiosenną mieliśmy do tej pory bardzo dobrą i mogliśmy się postawić Iskrze. Dziękuję pozostałym zawodnikom, którzy wstawili się na mecz. Nie pękli przed liderem i podjęli walkę w dzisięcioosobowym składzie, a od 50 minuty kontynuowali ją  w dziewięciu po kontuzji Chowaniaka. Miejscowi zdobyli  ładne bramki po wypracowanych akcjach, a my nie ograniczaliśmy się tylko do obrony, ale też kilka razy groźnie kontratakowali nawet grając w dziewiątkę” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

 

⬜🟩 21 wygrana w sezonie! 🟩⬜ISKRA BRZEZINKA 5:0(4:0) Skawa Podolsze1:0 14min Skiernik ⚽ (As. Skibicki 🎯)2:0 19min…

Posted by LKS Iskra Brzezinka on Monday, June 14, 2021

 

Sobota 12 czerwca Iskra Brzezinka – Skawa Podolsze 5:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Skiernik (15.), 2:0 Samek (22.), 3:0 Sergiel (32.), 4:0 Sergiel (35.), 5:0 Scąber (47.)

Składy:
Iskra Brzezinka: Nowak (60. Baruś), Gąsiorek (46. Koczur), Nagi, Mika, Skrzypek (46. Dziedzic), Skibicki, Krzemień, Wojtaszak, Skiernik, Sergiel, Samek (46. Scąber). Trener: Rafał Skrzypek.

Skawa Podolsze: Świergosz, Chowaniak (50. pusta zmiana), Żmuda, Dominik Kajfasz, Drzyżdżyk , Domżał, Kołaczek, Banaszak, Jacek Kwadrans, Piotr Kwadrans. Trener: Damian Banaszak.

 

Zobacz również:

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .