Rzut karny punktem przełomowym meczu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 października 2021 15:56

Zgoda Malec wygrała u siebie z Pulsem 4:1. Przyjezdni stracili tym samym miejsce na fotelu lidera Kezzy A Klasy.

Pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. W 28. minucie Kmiecik przerzucił piłkę na drugą stronę boiska. M. Wanat dobrym podaniem wypuścił Michała Barciaka. Ten znalazł sposób na bramkarza.

W 33. minucie gospodarze wyrównali. Jaromin ze Żmudą zagrali klepą. Akcję dobrym strzałem zakończył ten drugi. Piłka przeleciała pod brzuchem golkipera i wpadła do siatki.

Później Puls znów mógł prowadzić, ale Janik nie wykorzystał jedenastki. To był przełomowy moment meczu.

W 44. po podaniu prostopadłym w dobrej sytuacji znalazł się Łukasik. Po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od jednego z obrońców, czym zmyliła golkipera. W 52. minucie Żmuda otworzył drogę do bramki swojemu koledze z drużyny. Strzelecki obronił pierwszy, ale dobitki Jaromina nie zatrzymał. W 58. minucie długie podanie zaprezentował golkiper Zgody. Piłka przeszła jednego z rywali. Skorzystał z tego Jaromin.

„Od początku z z  gry mieliśmy więcej, ale brakowało nam sytuacji bramkowych. Na nas pozytywnie wpłynął obroniony rzut karny. Po nim już w zasadzie wszystko nam wychodziło. Rywal ograniczał się do długich piłek” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

„Dobrze weszliśmy we mecz. Mieliśmy dobre sytuacje. Nie wykorzystaliśmy karnego i to się na nas zemściło. To nam trochę podcięło skrzydła. Później się otworzyliśmy, ale rywal nas wypunktował. Nie załamujemy się. Jedziemy dalej” – powiedział Łukasz Kumor, zawodnik Pulsu Broszkowice.

Niedziela 10 października Zgoda Malec – Puls Broszkowice 4:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Michał Barciak (26.), 1:1 Żmuda (33.), 2:1 Łukasik (44.), 3:1 Jaromin (52.), 4:1 Jaromin (58.). Janik (Puls) nie wykorzystał rzutu karnego.

Składy:
Zgoda Malec: Zieliński, S. Drebszok (80. Nowak), Tarashchuk, Lekki, Tomala, Kowalski, Chwierut, Oczkowski, Sokół, Łukasik, Jaromin (85. Oczkoś). Trener: Andrzej Tomala.

Puls Broszkowice: Strzelecki, S. Krompiec, Żak (Ł. Kumor), Kmiecik, M. Wanat, Jończyk, Marcin Barciak, Mukutadze (M. Wanat), Michał Barciak, J. Wanat (Wykręt), Janik (Waliczek). Trener: Grzegorz Kmiecik.

 

Zobacz również:

Piłkarski weekend w eFO – TABELE

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .