Rozgrywki A Klasy zainaugurowane w Bulowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 sierpnia 2020 17:20

Pierwszy mecz nowego sezonu A Klasy odbył się w dziś rano w Bulowicach. Tamtejszy LKS, mistrz B Klasy, przegrał ze Strumieniem Polanka Wielka 1:5.

LKS Bulowice to mistrz B Klasy z poprzedniego sezonu. Beniaminek A Klasy zakończył udział w Pucharze Polski na drugiej rundzie eliminując po karnych Górnika Brzeszcze i odpadając po wysokiej porażce z grającym o dwa poziomy wyżej LKS Jawiszowice. Strumień był w czołówce A Klasy, a w rozgrywkach Pucharu Polski w ogóle nie wziął udziału.

W 25. minucie stoper Strumienia zagrał na skrzydło do Drabczyka. Ten zagrał wzdłuż bramki do Grubki, który skierował piłkę do pustej bramki. W 35. minucie Trawkowski wykonywał rzut wolny. Najpierw trafił w mur, ale dobitka tego samego zawodnika była skuteczna.

W 60. minucie Strumień wykonywał kolejny stały fragment gry w odległości około 20 metrów od bramki. Precyzyjnie wykonał go Zontek. W 78. minucie przyjezdni wygrywali już czteroma bramkami. Herma obsłużył dobrym podaniem K. Drabczyka. Zawodnik klubu z Polanki Wielkiej wszedł w pole karne i skierował piłkę na bliższy róg.

Gospodarzy stać było dzisiaj na strzelenie jednej bramki. Po wrzutce ze stałego fragmentu gry i rykoszecie futbolówka wpadła pod nogi Ruska, który znalazł sposób na Ruska. Wynik spotkania strzałem w okienko z rzutu wolnego ustalił Herma.

,,Źle zaczęliśmy. Od początki  nam się nie układało. Straciliśmy dwa gole po bardzo ładnych strzałach z rzutu wolnego. Inne bramki były wyniki naszych prostych błędów w obronie. To one przesądziły o naszej porażce” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

,,Konsekwentnie wykonywaliśmy założony plan taktyczny. Naszą mocną stroną były stałe fragmenty gry. Mieliśmy jeszcze więcej dogodnych okazji strzeleckich, ale i tak jesteśmy zadowoleni z wyniku i gry. Cieszy udana inauguracja” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienie Polanka Wielka.

Sobota 8 sierpnia LKS Bulowice – Strumień Polanka Wielka 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Grubka (25.), 0:2 Trawkowski (35.)  0:3 Zontek (60.), 0:4 K. Drabczyk (78. )  1:4 Rusek, 1:5 Herma (90.)

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Lechowicz (70. Wysmołek), Sobala, Waligórski, Łysoń (46. Mrzygłód) Matusiak, Rusek, M. Handy (80. Nalborczyk), Surma, Pękala, Michalak. Trener: Piotr Sobala.

Strumień Polanka Wielka: Kobylański,  Łukaszczyk, Herma, Trawkowski, Zimmal, Chwierut, Grubka (70. G. Drabczyk), Zontek, Hamerski, Opala (20. K. Drabczyk), Borowczyk (85. Narza). Trener: Łukasz Jasek.