Rezerwy Soły nie miały łatwego zadania, ale wygrały

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 października 2017

Soła II Oświęcim wygrała z Pulsem Broszkowice 2:1.

Stroną przeważającą przez całe spotkanie była druga drużyna Soły. To ta ekipa była faworytem w tym meczu. Goście przyjechali do Oświęcimia mocno osłabieni. Ta sytuacja była konsekwencją zawieszenia trzech zawodników klubu z Broszkowic po meczu tego zespołu z Sygnałem Włosienica.

W pierwszej połowie z przewagi podopiecznych Łukasza Jaska niewiele wynikało.  Jedyną dobrą sytuację strzelecką nie wykorzystał Zając. W 40.minucie rzut wolny wykonywał Michalec. Piłkarz ekipy przyjezdnej oddał precyzyjny strzał z 25 metrów w “samo okienko” bramki Soły.

W drugiej odsłonie goście cofnęli się do tyłu jeszcze mocniej niż wcześniej. Gospodarze próbowali strzelić gola, ale nie było to zadaniem łatwym. W jednej z sytuacji bramkowych Stańczyk zamiast skierować futbolówkę do siatki trafił nią w bramkarza. Później ten sam piłkarz był faulowany w polu karnym. Celnie z jedenastu metrów uderzył Wandas.

W kolejnej fazie spotkania Soła mogła wyjść na prowadzenie. Okazję do tego mieli Zając i Stańczyk. Puls miał tylko jedną szansę. P. Radzik nie zakończył pomyślnie akcji sam na sam z bramkarzem. Ten ostatni pomylił się w zamieszaniu podbramkowym. W doliczonym czasie gry Soła zadała rywalowi decydujący cios. Gola strzałem z 18 metrów zdobył Stankiewicz.

– Pierwsza połowa była wyrównana. Zagraliśmy w niej bardzo słabo. W drugiej przycisnęliśmy rywala i udało nam się “przepchnąć” dobry wynik – powiedział Łukasz Jasek, trener Soły II Oświęcim.

– My nastawiliśmy się na obronę i grę z kontry. Myślę, że co prawda nie zagraliśmy rewelacyjnie, ale broniliśmy się mądrze. Byliśmy osłabieni. zagraliśmy w 12, z czego jeden z bramkarzy grał w polu. Dwaj zawodnicy wrócili do nas po długiej przerwie. Patrząc na nasz skład, oceniam naszą grę jako dobrą. Zawodnicy pokazali charakter i byliśmy blisko sprawienia niespodzianki – powiedział Piotr Żak, grający trener Pulsu Broszkowice.

Niedziela 8 października Soła II Oświęcim – Puls Broszkowice 2:1 (0:1)
Bramki: Michalec (40.), 1:1 Wandas rzut karny, 2:1 Stankiewicz (90+)

Składy:
Soła II Oświęcim: Błazenek, Byrski (Żyła), Karpiel, Kotyza, Wajda, Wandas, Wojtas, Stankiewicz, Majdanik, Kot (Przybyła), Zając. Trener: Łukasz Jasek.

Puls Broszkowice: Ryszka, Olkusznik (Brania), Płatek, Michalec, Wojtyła, Chylaszek, Waliczek, Odrobina, Kubisty, Odrobina, P. Radzik, Kozak. Trener: Piotr Żak.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa