Rezerwy KS Chełmek potwierdziły zasadność awansu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 lipca 2021 07:15

Rezerwy KS Chełmek zapewniły sobie awans już wcześnie. W sobotę udowodniły kolejny raz bezpośredniemu rywalowi zasadność swojego awansu.

W 7. minucie Majcherek wykorzystał prostopadłe podanie Dębskiego i wygrał pojedynek sam na sam  z bramkarzem. W 10. minucie jeden zawodnik Korony przerzucił piłkę do narożnika do P. Formy. Grający trener klubu z Harmęż przelobował bramkarza.

W 14. minucie rzut rożny wykonał Nowotarski, a gola strzałem głową zdobył Banaś. W 17. minucie golkiper zespołu z Harmęż znów wyrównał. Po strzale jednego z jego zawodników bramkarz obronił. Dobitka Zjawińskiego była skuteczna.

W 38. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Niemczyk. W końcowej fazie akcji Majcherkowi, który skierował futbolówkę do pustej bramki. W 52. minucie po rzucie rożnym Platy z pierwszej piłki z powietrza z woleja celnie strzelił Nowotarski. W 56. minucie bramkarz Korony obronił strzał Banasia. Wobec dobitki Kysiaka był bezradny.

W 59. minucie Nowotarski wykorzystał prostopadłe podanie i oddał dobry strzał na dalszy róg.  Zespół z Harmęż stać było jeszcze na jednego gola. Faulowany w polu karnym był Żołneczko. Gola z wapna zdobył Koziara. W 88. minucie Kysiak doszedł do podania Liebera i trafił  a 3:7.

„Mieliśmy dziś spore braki kadrowe. Połowy podstawowego składu nie było, ale zmiennicy pokazali się z dobrej strony. To był mecz bez emocji i dla nas do zapomnienia. Po prostu musiał się odbyć, więc się odbył.” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

„Początek meczu należał do nas, ale rywal odpowiadał golami. W pierwszej połowie mecz był jeszcze w miarę wyrównany. W drugiej okazaliśmy się lepsi fizycznie i zasłużenie wygraliśmy” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek.

Sobota 26 czerwca Korona Harmęże – KS II Chełmek 3:7 (2:3)
Bramki: 0:1 Majcherek (7.), 1:1 P. Forma (10.), 1:2 Banaś (14.), 2:2 Zjawiński (17), 2:3 Majcherek (38.), 2:4 Nowotarski (52.), 2:5 Kysiak (56.), 2:6 Nowotarski (59.), 3:6 Koziara rzut karny (84.), 3:7 Kysiak (88.)

Korona Harmęże: A. Forma (46. Halaburda), Foks, Wykręt (65. Surowiec), Głowacki (82. Mroczek), Majewski, Rusinek, Rychlewicz (70. Żołneczko), P. Forma, Koziara, Zjawiński, Pachacz. Trener: Patryk Forma.

KS II Chełmek: Szyba, Baczewski, Banaś, Niemczyk, Dębski, Piątek, Lieber, Nowotarski, Plata (62. Jeleń), Majcherek (75. Lebica), Rojkowski (55. Kysiak). Trener: Konrad Karaśkiewicz.