Rezerwy KS Chełmek o krok od awansu do Kezza A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 czerwca 2021 10:23

Rezerwy KS Chełmek wygrały 9:1 z LKS Palczowice i teraz bardzo niewiele brakuje im do awansu do Kezza A Klasy.

W 5. minucie po rożnym Kysiaka i błędzie bramkarza gola strzałem głową z bliska zdobył Jeleń. W 10. minucie Lieber zagrał prostopadle do Kysiaka, który pokonał golkipera strzałem na dalszy róg. W 14. minucie było 3:0. Po strzale Kysiaka bramkarz odbił futbolówkę do boku. Skutecznie dobił Majcherek.

W 40. minucie Jeleń zdobył gola strzałem z bliska po podaniu Majcherka, W 44. minucie Nowotarski przeprowadził rajd prawą stroną i obsłużył dobrym podaniem Piątka. Ten trafił za szesnastki. W 52. minucie padł szósty gol dla gospodarzy. Baczewski skierował futbolówkę do Liebera, który spowodował, że ta trafiła do siatki.

Minutę później Kysiak wygrał pojedynek z bramkarzem. Po kolejnych dwóch minutach było 8:0. Swoją indywidualną akcją przez pół boiska skutecznym strzałem zakończył Piątek. W 68. minucie Plata trafił z woleja po podaniu Banasia. Honorową bramkę dla LKS Palczowice zdobył P. Folga.

Ewentualne zwycięstwo rezerw KS Chełmek dziś z LKS Poręba Wielka zapewni temu zespołowi awans do Keeza A Klasy.

„Mecz był jednostronny. Dobrze w niego weszliśmy i kontynuowaliśmy. Od początku do końca dominowaliśmy mecz. Zawodnicy byli zdeterminowani, bo wiedzieli, że mamy realną szansę na awans” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek i prezes klubu.

Niedziela 20 czerwca KS II Chełmek – LKS Palczowice 9:1 (5:0)
Bramki: 1:0 Jeleń (5.), 2:0 Kysiak (10.), 3:0 Majcherek (14.), 4:0 Jeleń (40.), 5:0 Piątek (44.), 6:0 Lieber (52.), 7:0 Kysiak (53.), 8:0 Piątek (55.), 9:0 Plata (68.), 9:1 P. Folga (72.)

KS II Chełmek: Szyba, Baczewski, Wieczorek (60. Tomsia), Niemczyk (65. Lebica), Nowotarski, Kaczor (46. Banaś), Lieber, Piątek, Majcherek, Kysiak (65. Plata), Jeleń. Trener: Konrad Karaśkiewicz.

LKS Palczowice: Nidecki, Zięcik, A. Folga, Miętka, Hercog, Nowak,  Mruczek, K. Kowalczyk, P. Folga, B. Kowalczyk, Molenda. Trener: Patryk Cienkosz.