Rezerwy Brzeziny wygrały w Palczowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 listopada 2021 15:17

Rezerwy Brzeziny Osiek wygrały w Palczowicach z tamtejszym LKS 5:1.

W 25. minucie J. Płonka zagrał prostopadle do Dąby. Ten wszedł w boczny sektor  pola karnego i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. W 32. minucie J. Płonka oddał ładny dla oka strzał, po którym piłka wpadła do siatki pod poprzeczką.

W 35. minucie przyjezdni zdobyli gola na 1:2. Faulowany w polu karnym był Hercog. H. Bies obronił rzut karny Miętki, ale wobec dobitki skapitulował. W 62. minucie piłkę na 20 metrze otrzymał M. Kawczak i uderzeniem zewnętrzną częścią stopy przelobował bramkarza. W 69. minucie prawą stroną rajd przeprowadził M. Kawczak. W końcówce swojej akcji zagrał wzdłuż bramki. P. Kuźma dopełnił formalności. W 73. minucie Dąba wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił na 1:5.

„Popełniliśmy ewidentne błędy przy straconych bramkach. Szkoda  początku, bo mieliśmy swoje sytuacje. Przeciwnik wygrał zasłużenie” – powiedział Patryk Cienkosz, trener LKS Palczowice.

„Mecz toczył się pod naszą kontrolą. Były tylko dwa krótkie momenty nieuwagi. Przełomowym momentem było wejście na boisko M. Kawczaka i P. Kuźmy. Jestem zadowolony, bo wygraliśmy efektownie. Nie było dwóch podstawowych zawodników, a i tak strzeliliśmy pięć goli” – powiedział Leszek Młocek, trener Brzeziny II Osiek.

Sobota 30 października LKS Palczowice – Brzezina II Osiek 1:5 (1:2)
Bramki: 0:1 Dąba (25.), 0:2 J. Płonka (32.), 1:2 Miętka (35.), 1:3 M. Kawczak (62.), 1:4 P. Kuźma (69.), 1:5 Dąba (73.)

LKS Palczowice: P. Folga (75. Nidecki), Hercog, Nowokuński (75. Putowski), A. Folga, Cienkosz, Zięcik, B. Kowalczyk, Miętka,  K. Kowalczyk, Scąber (60. Kamiński), Brania. Trener: Patryk Cienkosz.

Brzezina II Osiek: K. Bies, J. Płonka, Dzierżawa, Majda, W. Kawczak (87. Kasperek), Dąba (85. J. Bies), K. Kuźma, J. Płonka, Sala (71. H. Bies). Trener: Leszek Młocek.