Remisowe derby

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 czerwca 2021 15:15

Choć są to zespoły z innych gmin, to zawodnicy traktują ten mecz jako derby. Puls Broszkowice zremisował z LKS Bobrek 3:3.

W 7. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Gaudyna gola strzałem głową na bliższy róg zdobył Jamróz. W 25. minucie Michał Barciak dobił strzał M. Wanata i wyrównał stan rywalizacji. W 37. minucie strzelec pierwszej bramki otrzymał podanie od Janika i znalazł sposób na bramkarza. W 41. minucie było 3:1.

Pod koniec pierwszej połowy. W 43. minucie K. Nowotarski zaprezentował indywidualną akcję zakończoną wejściem w pole karne i zdobyczą bramkową. Przyjezdni do remisu doprowadzili w doliczonym czasie gry. Likus wykorzystał wrzutkę z prawej strony Podbrożnego i strzelił głową w samo okienko.

„Dziś nasza drużyna liczyła 13 osób. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy. Zagraliśmy tak, jak to sobie założyliśmy. Oddaliśmy rywalowi pole gry, ale niewiele  tego wynikało. Zagraliśmy bardzo dobrze i konsekwentnie. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń” – powiedział Jakub Jończyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

„Mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Dodatkowo popełniliśmy błędy w  defensywie. Szanujemy ten remis, ale czujemy też niedosyt” – powiedział Robert Saternus, trener LKS Bobrek.

Sobota 19 czerwca Puls Broszkowice – LKS Bobrek 3:3 (3:2)
Bramki: 0:1 Jamróz (7.), 1:1 Michał Barciak (25.), 2:1 Michał Barciak (37.), 3:1 Janik (41.), 3:2 K. Nowotarski (43.), 3:3 Likus (90+4)

Puls Broszkowice: Strzelecki, J. Wanat, Marcin Barciak, Żak, P. Kumor, Wykręt (85. Radzik), Ł. Kumor, Jończyk, M. Wanat (70. Bąk), Michał Barciak, Janik. Trener: Jakub Jończyk.

LKS Bobrek: Chowaniec, Glistak (80. Pobrożny), Jamróz, Rundzia, Gaudyn, Winiarski (60. Łukaszka) Handzlik, Byrski (65. Bieniek), K. Nowotarski, Krawczyk (75. Zawadzki), Niziołek (60. Likus). Trener: Robert Saternus.