Rafał Przybyła: Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy – ANKIETA

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 maja 2020 13:00

Zaborzanka Zaborze zajmując trzecie miejsce w B Klasie w rundzie jesiennej, która okazała się cały sezonem, awansowała do A Klasy. Tym razem nic nie wskazuje na to, by z tej możliwości nie skorzystała.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca?

 • Rafał Trzaskowski (36%, głosy: 917)
 • Andrzej Duda (24%, głosy: 614)
 • Szymon Hołownia (14%, głosy: 361)
 • Krzysztof Bosak (12%, głosy: 317)
 • Robert Biedroń (3%, głosy: 89)
 • Nie wezmę udziału w głosowaniu (3%, głosy: 72)
 • Władysław Kosiniak - Kamysz (2%, głosy: 62)
 • Nie jestem zdecydowany/a (2%, głosy: 51)
 • Stanisław Żółtek (1%, głosy: 21)
 • Waldemar Witkowski (1%, głosy: 19)
 • Paweł Tanajno (1%, głosy: 15)
 • Mirosław Piotrowski (1%, głosy: 15)
 • Marek Jakubiak (0%, głosy: 9)

Głosy: 2 562

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czytelników, którzy chcieliby powspominać mecze, które dały Zaborzance awans, zapraszam do archiwum działu piłkarskiego, w  którym na bieżąco zamieszczaliśmy relacje z wszystkich meczów.

Rozmowa z Rafałem Przybyłą, grającym trenerem Zaborzanki.

Jak skomentujesz fakt, że wracacie do A Klasy?

,,Co do decyzji PZPN to swoje zdanie przedstawiłem w wywiadzie pogłębionym zamieszczonym w portalu. Sądziłem, że utrzymane powinny być spadki i awanse. Decyzja jednak nie zależała od nas.”

A jeśli chodzi konkretnie o wasz klub?

,,Biorąc pod uwagę naszą sytuacje kadrową przed sezonem i liczne kontuzje (w tym poważne) w jego trakcie potwierdzam to, co mówiłem w poprzednim wywiadzie, że jestem pozytywnie zaskoczony naszym wynikiem z jesieni. Przegraliśmy tylko trzy mecze. Zawodnicy mimo kontuzji, obowiązków prywatnych i służbowych starali się, jak tylko mogli. Mobilizowali się na każdy mecz, w którym mogli zagrać. Nasza gra też nie wyglądała najgorzej jak na ten poziom rozgrywkowy. Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy.Teraz pozostaje tylko się cieszyć. Oczywiście bardziej cieszyłby awans po rozegraniu dwóch pełnych rund, ale nikt nie mógł przewidzieć pandemii.”

Teraz macie dużo więcej czasu na przygotowania do kolejnego sezonu, więc nie powinno być problemów z wystartowaniem w nim.

,,Poprzedni sezon był bardzo specyficzny. Mam tu na myśli to, że o możliwości awansu do A Klasy dowiedzieliśmy się w zasadzie tydzień przed pierwszą kolejką i na jakiekolwiek zmiany kadrowe i odpowiednie przygotowanie nie było żadnych szans. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Wiemy na czym stoimy i na spokojnie będziemy mogli się przygotować do gry na wyższym poziomie.”

Przypuszczam, że o żadnych szczegółach jeszcze dziś nie porozmawiamy. Powiedz coś jednak o przygotowaniach do nowego sezonu.

,,Czeka nas nowe wyzwanie i postaramy się mu podołać. W tym tygodniu zawodnicy jeszcze potrenują indywidualnie. W nowym tygodniu z zarządem ustalimy szerszy plan i wznowimy treningi w klubie. Oczywiście zajęcia zgodnie z prawem mają być w mniejszych grupach i takie będą. Myślę, że gdzieś koło lipca wzmocnimy przygotowania. W grę wchodzi obóz dochodzeniowy i inne elementy przygotowania przedsezonowego.”

Czy szykujecie zmiany kadrowe?

,,Na pewno tak. Wiem, że wróci co nas kilku zawodników, którzy leczyli kontuzje. Prowadzimy też rozmowy z kilkoma osobami, którzy byliby naszymi wzmocnieniami. Ich nazwiska podamy oficjalnie, gdy przyjdzie na  to czas. Na ten moment nikt nie deklarował chęci odejścia z klubu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa