Puchar Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej dla Soły

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 marca 2018

Soła Oświęcim wygrała 2:1 z MKS Trzebinia / Siersza w finale Pucharu Polski w Małopolsce Zachodniej. Mecz odbył się w Chełmku na boisku ze sztuczną nawierzchnią.Po całkowitym zmianie składu Soła nie była faworytem w tym spotkaniu. Pierwsi celny cios zadali gospodarze. Gola głową po zagraniu Sołtysa zdobył Kowalik.

W drugiej połowie bramki strzelali Solarze. Najpierw Fortuna oddał strzał z bliska i znalazł sposób na bramkarza klubu z Trzebinii / Sierszy, a później Pańkowski dobił strzał Dudy po bardzo dobrej interwencji Wróbla i wyprowadził swój zespół  na prowadzenie. Później jeszcze piłka wpadła do siatki po uderzeniu z rzutu rożnego zawodnika MKS,ale sędzia gola nie uznał.

Soła wywalczyła awans do półfinału szczebla wojewódzkiego.

Sobota 3 marca MKS Trzebinia / Siersza – Soła Oświęcim 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kowalik (21.), 1:1 Fortuna (55), 1:2 Pańkowski( 62.)

Składy:
MKS Trzebinia / Siersza: Wróbel – Chlebda, Jagła, Michalec,  J. Ochman, Górka (74. Kłusek), Kowalik, Majcherczyk, Świętek (58. Rogóż), Porębski (68.Stokłosa), Sołtys.

Soła Oświęcim: Mioduszewski, Chlebowski, Pańkowski, Ptak, Szcząber, Gaudyn (90+Wandas), Fortuna, Rogala, Tracz, Duda (90 +  D. Ochman), Stankiewicz (31. Ceglarz).

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa