Przekonywujące zwycięstwo Górnika

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 czerwca 2022 08:48

Górnik Brzeszcze nie miał problemów z pokonaniem MKS Libiąż. Gospodarze wygrali 6:0.

W 32. minucie po wrzutce Matysa bramkę strzałem głową zdobył Piwowar. W 54. minucie strzelec pierwszej bramki dorzucił piłkę w pole karne, a tam nogę dołożył Kawczak. W 59. minucie znów z dobrej strony pokazał się Piwowar. Przeprowadził indywidualną akcję i zagrał do Matysa. ten pokonał bramkarza uderzeniem głową na dalszy róg.

W 80. minucie było 4:0. Po zagraniu ręką przez zawodnika drużyny przyjezdnej rzut karny pewnie wykonał D. Jędrusik. W 83. minucie po rzucie rożnym gola strzałem głową na dalszy róg zdobył D. Jędrusik. W 87. minucie Sojka przeprowadził solową akcję zakończoną ładną dla oka bramką z 20 metra.

,,W końcu przyszło przełamanie. Od początku kontrolowaliśmy przebieg gry, co poskutkowało wysoką wygraną” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 4 czerwca Górnik Brzeszcze – MKS Libiąż 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Piwowar (32.), 2:0 Kawczak (54.), 3:0 Matys (59.), 4:0 D. Jędrusik (80.), 5:0 D. Jędrusik (83.), 6:0 Sojka (87.)

Górnik Brzeszcze: Wielgus, Baraniak, Salepa, D. Jędrusik, Raczek (55. Żmudka), Piwowar, Matys (65. Kojm), Czerwik, Sojka, Kawczak (55. Stachańczyk), Krężel (55. Senkowski). Trener: Wojciech Włodarczyk.

MKS Libiąż:  Łowiec, Burza, Kuras (57. Szyjka),  Lewarczyk, Grudziński, Gulik, Lickiewicz (68. Kaczor), Poznański, Przybylski, Witoń, Żbik (77. Pater).