Przekonujące i ważne zwycięstwo Solavii w Przeciszowie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 października 2018

Solavia Grojec wygrała na wyjeździe w Przeciszowie z Przeciszovią 5:1.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. Nowotarski zagrał prostopadle do Niedzieli, który wygrał pojedynek z bramkarzem. W 21. minucie po strzale z rzutu wolnego z 35 metrów golkiper odbił piłkę przed siebie. Skutecznie próbę dobił Pietraszewski.

W 27. minucie Solavia wyszła na prowadzenie. Jeden z jej zawodników zaatakował skrzydłem i zagrał do Pietraszewskiego. Piłkarz, który wrócił do klubu z Grojca z Teamu Sportu Hejnału Kęty, wyprzedził Kołodziejczyka i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 37. minucie Solavia przeprowadziła kolejną składną akcję. Witek uderzył z 17 metrów. Piłka odbiła sie od obrońcy i znalazła drogę do siatki. W 55. minucie gospodarze popełnili błąd w obronie. Pietraszewski przeciął podanie między defensorami i dobrym strzałem wykończył sytuację, którą sam sobie stworzył. Później na lewym skrzydle szarżował J. Sołtysik. Wszedł w szesnastkę i wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki. Formalności dokonał Witek.

,,Przegraliśmy, bo byliśmy zdecydowanie słabsi w środku pola. Oddaliśmy tą część boiska rywalowi w zasadzie bez walki. Do tego doszły liczne błędy indywidualne Solavia wygrała zasłużenie” – powiedział Krzysztof Barcik, trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Oprócz strzelonego gola rywal nam  nie zagroził. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Nie kryjemy swojego zadowolenia z wyniku i z gry” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 20 października Przeciszovia Przeciszów – Solavia Grojec 1:5

Bramki: 1:0 Niedziela, 1:1 Pietraszewski 21., 1:2 Pietraszewski 27., 1:3 Witek 37., 1:4 Pietraszewski 55., 1:5 Witek

Składy:

Przeciszovia Przeciszów: Kołodziejczyk, Domżał, Mycyk zm. 75. Szpiegla, Szafraniec, Kyrcz zm. 46. Matla, Niedziela, Żabiński, Nowotarski, Semik zm. 55. Pawela, Sergiel zm. 75. M. Michałek, Węgrzyn. Trener: Krzysztof Barcik.

Solavia Grojec: Kołodziej, A. Sołtysik, Wiktoruk, Wołek, Płaczek, Krężel, Mroczek, Śliwka zm. 77. Koziara, Pietraszewski, J. Sołtysik zm. 71. Szewczuk, Witek. Trener: Dawid Szewczuk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa