Przeciszovia liderem A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 maja 2021 15:23

Przeciszovia wygrała na swoim obiekcie z Pogórzem Gierałtowice 5:1. Klub z Przeciszowa awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

W 18. minucie Bartuś zagrał prostopadle do Makucha, który otworzył wynik spotkania. W 30. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Węgrzyn. Dobrym podaniem obsłużył go Baranowski. W 35. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Bartuś. Rzut karny wykorzystał Pawela.

W 55. minucie Wysogląd skutecznie wykonał rzut wolny z 25  metrów. Potem gole zdobywali już tylko podopieczni Łukasza Płonki. Po wznowieniu gry po tym golu. Baranowski zagrał do Bartusia, a ten wślizgiem skierował piłkę do siatki. W 89. minucie indywidualna akcja Kidonia zakończyła się zdobyciem przez niego bramki.

,,Po kontuzjach skład nam się ustabilizował. Gra i wynik nas cieszą”- powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Popełniliśmy takie błędy, które nie mogą się zdarzyć nawet w takiej klasie rozgrywkowej. Musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski po tym meczu” – powiedział Przemysław Gałuszka, trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 8 maja Przeciszovia Przeciszów – Pogórze Gierałtowice 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Makuch (18.), 2:0 Węgrzyn (30.), 3:0 Pawela rzut karny (35.), 3:1 Wysogląd (55.), 4:1 Bartuś (56.), 5:1 Kidoń (89.)

Przeciszovia Przeciszów: Prochownik (46. D. Michałek), Mycyk, Pawela, Szafraniec, Klimczyk, M. Płonka (46. M. Michałek), Żabiński, Węgrzyn (60. Matla), Baranowski, Bartuś (60. Kidoń), Makuch (70. Ł. Płonka). Trener: Łukasz Płonka.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Potoczny, Kocoń, Zygmunt, Szostak, Frączek, Hałat, Wysogląd, Pietraszewski (88. Szatan), Maślanka, Konefał. Trener: Przemysław Gałuszka.