Przeciszovia depcze po piętach Górnikowi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 maja 2021 16:57

Przeciszovia wygrała u siebie z Solavią Grojec 4:0. Wicelider nie stracił w tej rundzie punktów.

Na początku przyjezdni próbowali zaskoczyć wicelidera. Kilka razy stworzyli zagrożenie w polu karnym. Później do głosu doszli gospodarze.

W 23. minucie trójkowa akcję Skrobacz -Bartuś – Węgrzyn strzałem zakończył ten drugi. Trafił jednak w obrońcę. W 38. minucie świetna interwencja Flejtucha uchroniła Przeciszowie od utraty gola po indywidualnej akcji rywala.

W 40. minucie z prawego skrzydła dośrodkował Matla. Celnie na bliższy róg uderzył Węgrzyn sprawiając sobie prezent na urodziny, które obchodził w poniedziałek. Na kolejne bramki obserwatorzy meczu czekali do 65. minuty.

Wtedy to bardzo duży błąd popełnił bramkarz Solavii. Podał futbolówkę wprost pod nogi Kidonia, który od razu skierował ją do siatki. W 66. minucie nieporadne zagranie obrońcy klubu z Grojca wykorzystał Baranowski. Piłkarz przejął piłkę, przeprowadził akcję i zagrał do Kidonia, któremu nie pozostało nic innego jak podwyższyć na 3:0. W 85. minucie M. Płonka przejął futbolówkę w środku pola, minął obrońców i pokonał bramkarza.

,,Początek mieliśmy nerwowy. Zabrakło goli. Dopiero po drugiej i trzeciej akcji w naszych poczynaniach zagościł spokój. Wytrzymaliśmy kondycyjnie i to mnie cieszy. Martwią mnie natomiast kontuzje, które chwyciły niektórych zawodników” – powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Przeciwnikowi gratuluję zwycięstwa. Wykorzystali swoje sytuacje i byli lepsi. My musimy popracować nad swoją grą, bo z taką, jak teraz, daleko nie zajdziemy” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Poniedziałek 3 maja Przeciszovia Przeciszów – Solavia Grojec 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Węgrzyn (40.), 2:0 Kidoń (65.), 3:0 Kidoń (66.), 4:0 M. Płonka (85.)

Przeciszovia Przeciszów: Flejtuch (75. D. Michałek), Mycyk, Skrobacz, Pawela, Szafraniec, Żabiński, M. Płonka, Matla (60. Baranowski), Węgrzyn (60. Kidoń),  Bartuś (70. Klimczyk), K. Michałek (15. M. Michalek). Trener: Łukasz Płonka.

Solavia Grojec: Kołacz, Gonszcz, D. Płonka (35. Walus), B. Smolarek, Krężel, D. Płonka, Mroczek, Wołek, Kozieł, Borowski, Kubajczyk (70. Goc). Trener: Daniel Płonka.