Potwierdzili, że w pełni zasłużyli na awans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 czerwca 2019 18:09

LKS Rajsko wygrał 5:1 z Victorią 1918 Jaworzno. To zwycięstwo klubu  z niewielkiej miejscowości z gminy Oświęcim wielkie sportowe święto. W kolejnym sezonie zagra w Grupie Zachodniej IV Ligi.
Awans LKS Rajsko był już przesądzony po poprzedniej kolejce. Drużyna nie musiała wygrywać, ale jej działacze, trenerzy i piłkarze nie chcieli do końca zwalniać tempa i potwierdzić wszystkim, że zasłużyli na zwycięstwo V Ligi.

W 6. minucie Sieczko dośrodkował piłkę w pole karne, a skutecznie głową uderzył Senkowski. W 11. minucie ci sami zawodnicy wypracowali gola na 2:0. W 22. minucie Brańka przeprowadził indywidualną akcję i zakończył ją zdobyciem gola. Początek był bardzo udany dla gospodarzy, bo po 25 minutach wygrywali już 4:0. Na listę strzelców wpisał się Mika.

W 65. minucie sędzia odgwizdał faul na jednym z piłkarzy, co oznaczało, możliwość strzału z wapna dla Sieczki. Wykorzystał tą szansę. W 71. minucie goście strzelili gola kontaktowego. Majka otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem.

Sobota 15 czerwca LKS Rajsko – Victoria 1918 Jaworzno 5:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Senkowski (6.), 2:0 Senkowski (11.), 3:0 Brańka (22.), 4:0 Mika (25.), 5:0 Sieczko rzut karny (65.), 5:1 Majka (71.)

LKS Rajsko: Kołacz, Sieczko (70. Żak), Welber, Jędrusik, Skiernik(75. Zimnal), Matlak (55. Ryś), Ogórek, Konrad Jędrusik, Mika, Brańka(53. Piskorz), Senkowski. Trener: Grzegorz Bąk.

Victoria 1918 Jaworzno: Madeja, Bujakiewcz (75. Musiał), Chrapek, Gajda, Lipiec, Łyp (46. Kuzak), Nowak,  Suwaj, Majka, Wesecki, Gembala.