Porażka Unii w ważnym meczu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2021 19:13

Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe  z Orłem Piaski Wielkie 0:1. Bramkę dla zwycięzców zdobył Ciesielski.

W pierwszej połowie nie działo się wiele. Na początku drugiej połowy zawodnicy Unii starali się otworzyć wynik. Mieli ku temu okazję głównie dzięki stałym fragmentom gry. W 49. minucie Nowak przegrał pojedynek jeden na jeden z Palczewskim.

Później za ataki wzięli się gospodarze. Ustawiony na wprost bramki Śliski otrzymał podanie z lewego skrzydła od Ciesielskiego, ale przestrzelił. W 59. minucie jeden z zawodników drużyny Unii miał bardzo dobrą sytuację. Źle trafił w piłkę, więc ta nie trafiła do bramki.

W 73. minucie nieporozumienie bramkarza z obrońcą Unii wykorzystał Ciesielski strzelając gola. W końcówce zespół z Oświęcimia szukał szans na wyrównanie. Wynik spotkania już się nie zmienił.

,,Rywal ma poukładaną drużynę. My jednak powinniśmy wygrać ten mecz. Remis był tym bardziej celem osiągalnym. Prosty błąd kosztował nas stratę punktów. Pozostaje niedosyt” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 1 maja Orzeł Piaski Wielkie – Unia Oświęcim 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Ciesielski (73.)

Orzeł Piaski Wielkie: Palczewski, Bartosz, Uwakwe, Kret, Tatarski, Ł. Feret, Sulima (80.Kołodziejczyk), Krok (46. Śliski), Michura (71. M. Feret), Ciesielski (88.Kociołek), Nwachukwu (66.Wcisło).

Unia Oświęcim: Adamski, Ryszka, Rzeszutko (80. Burda), Powała, Dankowski, Gubała, Wilczak (35. Babiuch, 85. Ryś), K. Szewczyk, Lewandowski (60. Łoziński), Czapla, Nowak (82. Lichota). Trener: Marek Kołodziej.