Porażka Pogórza i dymisja trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 czerwca 2021 15:11

Walczące o utrzymanie w Keeza A Klasa Pogórze przegrało na wyjeździe ze Zgodą Malec 0:5. Po meczu trener przyjezdnych podał się do dymisji.

W 20. minucie lewą stroną zaatakował Żmuda. Wymanewrował na rogu pola karnego rywala i zagrał wzdłuż szesnastki na 7 metr do Jaromina. Ten znalazł sposób na bramkarza. W 25. minucie Jaromin  z prawego skrzydła do Żmuda. Zawodnik Zgody oszukał rywala i skierował piłkę pod poprzeczkę.

W 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jaromin tak uderzył, że piłka przeleciała między nogami bramkarza i wpadła do siatki. W 65. minucie zdaniem sędziego faulowany w polu karny był R. Drebszok. Rzut karny na gola zamienił Jaromin. Później Chwierut otrzymał piłkę od Wróblewskiego. Po strzale tego drugiego odbiła się od słupka i znalazła się w bramce.

„Mieliśmy bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Gdybyśmy mieli dokładniejsze ostatnie podania, to moglibyśmy wygrać dużo wyżej” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

„To był jeden z naszych najsłabszych meczów w tym sezonie. Po meczu podałem się do dymisji. Uważam, że zespół potrzebuje impulsu od nowego trenera na decydujące o utrzymaniu lub spadku mecze. Zarząd musi teraz podjąć odpowiednie decyzje” – powiedział Przemysław Gałuszka, były lub obecny trener Pogórza Gierałtowice.

Niedziela 6 czerwca Zgoda Malec – Pogórze Gierałtowice 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jaromin (20.), 2:0 Żmuda (25.), 3:0 Jaromin (49.), 4:0 Jaromin rzut karny (65.), 5:0 Chwierut.

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś (55. Sporysz), Nowak (85. Adamus), Lekki, Tomala, Wróblewski, Szczepaniak (50. Chwierut), Łukasik, R. Drebszok, Żmuda (87. Kuwik), Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Frączek, Wójcik, Zygmunt, Szostak (70. Potoczny), Wysogląd, Hałat, Zając (85. Zając), Maślanka, Gałuszka, Konefał. Trener: Przemysław Gałuszka.