Pogórze w drugiej rundzie Pucharu Polski

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 sierpnia 2020 11:04

Drużyna Pogórza Gierałtowice wygrała na wyjeździe 7:1 z LKS Poręba Wielka. Gospodarze meczu pierwszej rundy Pucharu Polski kończyli go w dziewięciu.

W pierwszej połowie padł jeden gol. Po wrzutce Pietraszewskiego celnie głową uderzył Wójcik. Kolejne bramki kibice obejrzeli w drugiej połowie.

Po rzucie rożnym wytworzyło się zamieszanie pod bramką Kołacza. Po strzale Gałuszki piłka odbiła się od poprzeczki. Z bliska dobił Kocoń. Strzelec gola to nowy nabytek klubu z Gierałtowic. Wcześniej grał w Unii Oświęcim i LKS Jawiszowice.

Autorem trzeciej bramki był Zając. Otrzymał prostopadłe podanie ze środka od Gałuszki. Wynik na 0:4 podwyższył również Zając. Wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym Pietraszewskiego. Piątego gola zdobył zawodnik LKS Poręba Wielka. Niefortunnie przeciął podanie Zająca.

To nie był koniec strzelania przyjezdnych. Po odbijance futbolówkę do siatki skierował Gałuszka. Siódmą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Pietraszewski. Gospodarze, którzy grali wtedy w dziewięciu strzelili gola honorowego. P. Sporysz zagrał prostopadłe do Czapiewskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Szatanem.

„Do 39. minuty i czerwonej kartki dla naszego zawodnika graliśmy dobrze. Mecz był wyrównany. Po tej minucie wszystko się u nas posypało” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

„Mecz był jednostronny i do jednej bramki” – powiedział Dawid Szewczuk, trener Pogórza Gieraltowice.

Niedziela 2 sierpnia LKS Poręba Wielka – Pogórze Gierałtowice 1:7 (0:1)

Bramki: 0:1 Wójcik, 0:2 Kocoń, 0:3 Zając, 0:4 Zając, 0:5 samobójcza, 0:6 Gałuszka, 0:7 Pietraszewski, 1:7 Czapiewski

Składy:

LKS Poręba Wielka: Kołacz, Ryś (39. czerwona za dwie żółte), Klaja, Szczerbowski (70. czerwona bezpośrednia), Czapiewski, Kulka, R. Sporysz, P. Sporysz, Węglarz, Pawlica, Tomczyk. Trener: Bartłomiej Stachura.

Pogórze Gierałtowice: Pietrzak (80. Szatan), Krzemień, Wójcik, Kocoń, Frączek, Gałuszka, Zygmunt (65. Wysogląd)  Światłowski (75. Potoczny), Pietraszewski, Zając (65. Kamski) Kowalczyk. Trener: Dawid Szewczuk.

 

Zobacz również:

Komplet wyników pierwszej rundy Pucharu Polski

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa