Pogórze i Zaborzanka zdobyły po pierwszym punkcie w tej rundzie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 maja 2021 16:00

Pogórze zremisowało na swoim obiekcie z Zaborzanką Zaborze 2:2. Dla obu drużyn był to pierwszy punkt zdobyty na wiosnę.

W 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Pietraszewski oddał centrostrzał z lewej strony na dalszy róg. Dwie minuty później przyjezdni zremisowali. Po rzucie rożnym gola zdobył Pest. W 41. minucie ten sam zawodnik doszedł do futbolówki wrzuconej przez Opalę i pokonał bramkarza. W 58. minucie Pietraszewski zszedł z lewego skrzydła do środka i oddał precyzyjny strzał na dalszy róg.

„Byliśmy o dwie klasy lepsi. Mieliśmy mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Rywal szybko opadł z sił i liczył na szybki koniec meczu. Szkoda, że nie skończyło się na naszym zwycięstwie” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

„To był słaby mecz z obu stron. Zawodnicy popełniali proste błędy techniczne. Było ich sporo.  Po części było to spowodowane licznymi kontuzjami. Niektórzy złapali je już podczas meczu. Dobrze, że zdobyliśmy punkt. Szkoda, że nie mamy optymalnej kadry i że zawodnikom brakuje odpowiedniej ilości treningów” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Poniedziałek 3 maja Pogórze Gierałtowice – Zaborzanka Zaborze 2:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Pietraszewski (13.), 1:1 Pest (15.),  1:2 Pest (41.), 2:2 Pietraszewski (58.)

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Szostak, Gałuszka, Wójcik, Hałat, Wysogląd, Maślanka, Frączek (65. Zając) Pietraszewski, Zygmunt, Konefał (*70. Kurek). Trener: Przemysław Gałuszka.

Zaborzanka Zaborze: Kuleta, Jęczała, Malik, Łach, Opala, Stachura, Pactwa, Gliwa (28. Bochenek) Ostrowski, Gustowski, Góra (10. Pest). Trener: Rafał Przybyła.