Pogórze coraz mocniej komplikuje swoją sytuację

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2021 09:21

Pogórze przegrało w Grojcu z Solavią 1:3. Zespół z Gierałtowic zajmuje obecnie przedostatnie miejsce i jest bezpośrednio zagrożone spadkiem.

W 10. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się G. Smolarek. Piłka po jego strzale wpadła do bramki pod poprzeczką. Wyrównał w  37. minucie Zając. Doszedł do piłki wrzuconej z prawej strony z rzutu wolnego przez Maślankę i pokonał bramkarza strzałem głową.

W 72. minucie Wołek zagrał na lewą stronę do Kubajczyka. Po jego strzale z siedmiu metrów futbolówka znalazła drogę do siatki. W doliczonym czasie gry rzut wolny wykonywali goście. W celu wsparcia ofensywy golkiper wyszedł z bramki. Wykorzystali to gospodarze, którzy  przeprowadzili szybką kontrę, a Kubajczyk skierował piłkę do pustaka.

„W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Potem lekką przewagę przejęli goście, ale udało nam się przepchać wynik”- powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

„Nie da się wygrać meczu jeśli przy wyniku 1:1 nie mając sytuacje bramkowe nie strzela się gola. Pojedynków z bramkarzem nie zakończyli skutecznie Pietraszewski, Konefał i Maślanka. Potem zostaliśmy skarceni” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Niedziela 23 maja Solavia Grojec – Pogórze Gierałtowice 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 G. Smolarek (10.), 1:1 Zając (37.), 2:1 Kubajczyk (72.), 3:1 Kubajczyk (90+)

Solavia Grojec: Kołacz, Goc, B. Smolarek (82. M. Kozieł), P. Płonka, D. Płonka, Mroczek, Krężel (40. Gonszcz), Wołek, S. Kozieł (75. Ł. Walus), Kubajczyk, G. Smolarek (70. Walus). Trener: Daniel Płonka.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Zygmunt, Wójcik, Hałat, Szostak, Wysogląd, Kocoń (65. Frączek), Pietraszewski, Zając, Maślanka, Konefał (75. Gałuszka). Trener: Przemysław Gałuszka.