Podział punktów w meczu na szczycie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 września 2020 18:30

W meczu na szczycie A Klasy Przeciszovia Przeciszów zremisowała 1:1 z Górnikiem Brzeszcze. Zapowiada się ciekawa rywalizacja na przyszłość.

W 45. minucie jeden z zawodników Przeciszovii zagrał do Węgrzyna. Ten wbiegł w pole karne, minął obrońcę i strzelił na dalszy róg. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie. Z prawego skrzydła dośrodkował Żmudka. Uderzenie głową Czula obronił bramkarz, ale wybił futbolówkę przed siebie. Skutecznie dobił Widuch.

,,Zagraliśmy lepiej niż w poprzednim meczu. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji. Byliśmy jednak nieskuteczni pod bramką. W pierwszej połowie rywal nam nie zagroził. W tej części gry mogliśmy zamknąć mecz. W drugiej odsłonie niepotrzebnie faulowaliśmy dając rywalowi szanse na strzelenie gola ze stałych fragmentów gry” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Gospodarze mieli więcej okazji strzeleckich, ale za to w końcówce to my mogliśmy zdobyć gola. W pierwszej połowie lepsi byli oni. W ostatnich minutach przycisnęli i wyszli na prowadzenie. Po naszym trafieniu na wyrównanie Przeciszovia miała swoje sytuacje. W końcówce my też byliśmy groźni. Cieszymy się, bo klub z Przeciszowa nie odskoczył nam” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 26 września Przeciszovia Przeciszów – Górnik Brzeszcze 1:1 (0:1)
Bramki: 1:0 Węgrzyn (45.), 1:1 Widuch (48.)

Przeciszovia Przeciszów: Flejtuch, Skrobacz, Serwatka, Pawela, Szafraniec, Makuch, Żabiński (85. Ł. Płonka), Węgrzyn (55. Lasek), Matla (80. M. Michałek), K. Michałek (70. Mycyk), Kidoń (55. Bartuś). Trener: Łukasz Płonka.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Kozieł, Walus (80. Michalik), Baraniak, Żmuda (46. Salepa), Czul (80. Matys), Sojka, Czerwik, K. Jędrusik, Widuch. Trener: Wojciech Włodarczyk.