Planowe zwycięstwo Brzeziny

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 lipca 2021 12:03

Brzezina Osiek wygrała na wyjeździe z Sosnowianką 7:1. Było to pożegnanie gospodarzy z Kezza Ligą Okręgowa.

W 19. minucie Zemła pokonał bramkarza strzałem z 25 metrów. W 52. minucie Dubiel uderzył z 20 metrów w samo okienko. W 67. minucie Sosnowianka zdobyła ostatniego gola w tej klasie rozgrywkowej. Do dogranej przez kolegę z drużyny prostopadłej piłki między obrońców doszedł Góralczyk i znalazł sposób na bramkarza.

W 69. minucie było 1:3. Zaremba otrzymał podanie od Zemły i wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem. W 78. minucie Dubiel zagrał prostopadle do Pyrlika. Ten minął obrońcę i skierował futbolówkę do siatki. W 83. minucie Zaremba zagrał ze skrzydła, a Dubiel wpakował piłkę do pustaka. W 85. minucie po zagraniu bramkarza gola strzałem głową zdobył Pyrlik. W 88. minucie Pyrlik podał do Zaremby, który przedłużył podanie do Dubiela. Zawodnik strzelił precyzyjnie na dalszy róg.

„To był mecz bez historii. Toczony był w piknikowym tempie. Gratuluję naszym zawodnikom siedmiu goli.

Zajęliśmy piąte miejsce. Mieliśmy apetyty na wyższe miejsce i walkę o wyższe cele. Na naszej drodze stanęły jednak problemy kadrowe, które mocno skomplikowały naszą sytuację. Wydaję mi się, że mogliśmy z tego sezonu wyciągnąć więcej. Szkoda serii porażek, którą zanotowaliśmy” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Środa 30 czerwca Sosnowianka Stanisław Dolny – Brzezina Osiek 1:7 (0:1)
Bramki: 0:1 Zemła (19.), 0:2 Dubiel (52.), 1:2 Góralczyk (67.), 1:3 Zaremba (69.), 1:4 Pyrlik (78.), 1:5 Dubiel (83.), 1:6 Pyrlik (85.), 1:7 Dubiel (88.)

Sosnowianka Stanisław Dolny: Góra, Bosman, Wojtaszek, Mackiewicz (62, Górny), Kapuściński, Sowa, Kozik, K. Szydłowski (46. Pachel), Konopka, Młynarczyk (58. Góralczyk),  Sz. Szydłowski.

Brzezina Osiek: Bies, Dąba, Bernaś (30. Dubiel), Nalepa, Bury (60. Merta), Ryszawy, Zemła (70. Płonka), Filip (60. M. Gros), Mrowiec (46. Zaremba), Dubiel, Pyrlik. Trener: Łukasz Szczepaniak.