Piłkarze z naszego powiatu nie zagrają. Wiemy co ze spadkami i awansami

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 maja 2020 18:39

Wiemy już na pewno. Piłkarze grający w klubach od IV ligi w dół oraz dzieci i młodzież nie wznowią rozgrywek w tym sezonie. Awanse obowiązują. Z nikt nie spada.

Po licznych konsultacjach z działaczami z klubami oraz dzisiejszej naradzie z przedstawicielami związków wojewódzkich PZPN wydał oficjalne oświadczenie. Informuje w nim o tym, że rozgrywki od IV Ligi w dół są w tym sezonie odwołane. Ta wiadomość dotyczy całej Polski.

W komunikacie PZPN informuje o tym, co męczyło wiele klubów. Już wiemy na pewno, że najlepsze drużyny awansują do wyższych lig. Nikt nie spada.

Własną opinię przestawili nasi czytelnicy. Przypomnijmy, że w ankiecie wzięło  udział 854 internautów. 478 stwierdziło, że nikt z lig nie powinien awansować ani spadać. 250 z was chciało tego, by z każdej ligi ktoś awansował i jeśli tak wcześniej mówił regulamin, spadał.  118 osób poparło pomysł, by obowiązywały tylko awanse, a 8 czytelników chciało, że powinny być tylko spadki. Okazało się, że opinia 118 z was była zbieżna z decyzją PZPN.

Przedstawiamy komunikat zamieszczony na oficjalnej stronie PZPN.

,,Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.”  – źródło https://www.pzpn.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .