Piłkarska runda wiosenna startuje w następnym tygodniu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 kwietnia 2021 15:49

Zarządy PZPN i MZPN przedstawiły swoje interpretacje rozporządzenia dotyczącego obostrzeń związanych z Covid 19.

Zarząd MZPN podał w komunikacie informacje, że w nowym rozporządzeniu nie ma jednoznacznego stwierdzenia o rozgrywkach lig amatorskich seniorów.

Działacze stwierdzili jednak, że po zaczerpnięciu kilku opinii prawnych utwierdzili się w przekonaniu, że rozporządzenie to pozwala wznowić rozgrywki niższych klas rozgrywkowych.

W komunikacie pojawiła się wiadomość o tym, że runda wiosenna seniorów od IV Ligi po C Klasę ruszą w kolejnym tygodniu.

Dodatkowe informacje pojawiają się w oświadczeniu PZPN. Jego twórcy przedstawiają interpretacją rozporządzenia.

Według nich mecze mogą być rozgrywane

Biorąc pod uwagę limit podany przez ministra zdrowia na obiekcie podczas spotkania mogą znajdować się dwie jedenastoosobowe drużyny i trzech sędziów. Biorąc pod uwagę takie rozwiązanie na obiekcie nie znalazłoby się miejsc dla rezerwowych. Co ważne, zdaniem PZPN za obiekt uważa się boisko, a nie cały kompleks sportowy.

Decyzje o formule rozgrywania rundy wiosennej i terminarzach, które muszą ulec zmianie zapadną na zebraniach zarządów i wydziałów gier w związkach i podokręgach prawdopodobnie na początku nowego tygodnia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .