PIŁKA NOŻNA. W rundzie wiosennej Unia lepsza na wyjazdach

Paweł Wodniak  |   Piłka nożna  |   1 maja 2009 10:01
Po meczu piłkarze podziękowali kibicom za wsparcie. Fot. Paweł Obstarczyk.

Unia Oświęcim pokonała w meczu wyjazdowym Bolesława Bukowno 3:0. Była to już druga wiosenna wygrana na obcym boisku. Ma swoim stadionie Unia w tej rundzie wygrała tylko raz.

W pierwszej połowie na boisko nie działo się prawie nic ciekawego. Mecz był wyrównany, ale walka toczyła się na środku boiska. Na uwagę zasłużyły tylko dwie akcje gospodarzy. W 10 minucie Kreskowiak podał piłkę wprost pod nogi Czerwińskiego, ale potem naprawił swój błąd broniąc strzał zawodnika gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy obrońcy Unii dwa razy musieli wybijać piłkę z linii bramkowej po strzałach napastników Bolesława.

W drugiej połowie przewagę osiągnęła Unia. Do 69 minuty nie wynikało z niej nic konkretnego. W tej właśnie minucie Błaszak popędził prawym skrzydłem i podał piłkę do wbiegającego na pole karne Boby. Ten przyjął ją spokojnie i pokonał Łaskawca. Minutę później mogło być 2:0, ale strzelec pierwszej bramki kopnął piłkę prosto w ręce bramkarza.

Unia dobiła rywala pod koniec meczu. W 86 minucie znajdujący się tuż przed bramką Boba sprytnym uderzeniem przerzucił Łaskawca i umieścił piłkę w siatce po raz drugi. W 89 minuty Kornaś  otrzymał piłkę w okolicach środka boiska i pobiegł z nią pod samą bramkę. Obrońcy nie byli w stanie go zatrzymać, wiec napastnik Unii bez problemu pokonał w sytuacji ?sam na sam? Łaskawca.

Środa 29 kwietnia 2009 Bolesław Bukowno – Unia Oświęcim 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Boba (69 minuta), 0:2 Boba (86 minuta), Kornaś (89 minuta)

Skład Bolesława Bukowno: Łaskawiec, Bąkiewicz, Duch (czerwona 76), Bendek, Jasik, Mól, Bernaś, Szczypciak, Pasich (78 Zając), Czerwiński, Zalewski

Skład Unii Oświęcim: Kreskowiak, Trawkowski, Barcik, Nalepa (Knapik), Błaszak (73 Łabaj), Nowak, Adamczyk, Malinkiewicz, Kornaś (żółta), Barciak Marcin (59 Barciak Michał), Boba