Pierwsze zwycięstwo rezerw Strumienia

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2022 20:04

Rezerwy Strumienia Polanka Wielka wygrały w Zaborzu z Zaborzanką 3:2.

W 22. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Indywidualną akcję przeprowadził Kozub. Minął dwóch rywali i oddał precyzyjny strzał na dalszy róg. Później Zawadzki wykorzystał rzut karny. W kolejnej fazie meczu Kozub zaatakował skrzydłem i wyłożył piłkę pod bramkę. Gola zdobył Jaszczyk. To nie wszystkie bramki dla przyjezdnych, bo w zamieszaniu podbramkowym Kozub umieścił piłkę w siatce. Zaborzankę stać było jeszcze na drugiego gola. Gustowski skierował futbolówkę do pustej bramki, po tym jak z lewego skrzydła dograł mu ją Migdał

„Szkoda straconych punktów. Remis byłby sprawiedliwy. Jedna  i druga drużyna miała sytuacje bramkowe. Przeciwnik był jednak skuteczniejszy. Końcówka meczu należała do nas, ale zabrakło nam czasu” – powiedział Bartłomiej Stachura, trener Zaborzanki Zaborze.

„Na początku graliśmy zachowawczo. Później przeważaliśmy. W drugiej połowie poszliśmy za ciosem. Przy 1:1 wróciliśmy do gry. Radziliśmy sobie dobrze. Po golu na 2:3 zrobiło się nerwowo. To nasze pierwsze zwycięstwo ligowe po założeniu drużyny. Praca taką z młodzieżą cieszy” – powiedział Mariusz Gałgan, trener Strumienia II Polanka Wielka.

Sobota 3 września Zaborzanka Zaborze – Strumień II Polanka Wielka 2:3
Bramki: 0:1 Kozub (22.), 1:1 Zawadzki rzut karny, 1:2 Jaszczyk, 1:3 Kozub, 2:3 Gustowski

Zaborzanka Zaborze: Kołacz, Jęczała (70. Gorczyca), Gworek (70. Stachura), Tadeusz (46. Minajkin), Kotara (65. Gustowski), Bury, Klaja, Cinal (60. Kovalczuk), Zawadzki, Ryś (46. Migdał). Trener: Bartłomiej Stachura.

Strumień II Polanka Wielka: Płonka, Kała, Żurek, Gałgan, Drabczyk, Zajas (Kozieł), Wąsik, Grubka (Wasztyl), Nowak, Kozub, Jaszczyk. Trener: Mariusz Gałgan.