Pierwsze zwycięstwo Pogórza na wiosnę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 czerwca 2021 21:11

Pogórze wygrało na swoim boisku z również walczącym o utrzymanie Sygnałem Włosienica. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo na wiosnę.

Pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli przyjezdni. Stało się to już w pierwszej minucie meczu. Piłkę w środku przejął Szpiegla i zagrał prostopadle do Silkiewicza. Ten uderzył precyzyjnie sprzed szesnastki.  W 15. minucie gospodarze wyrównali. Zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Konefał. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Gałuszka.

W 32. minucie było 2:1. Akcję prawą stroną przeprowadził Frączek. Po dryblingu zagra wzdłuż pola karnego. Po strzale Konefała piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 85. minucie w podobny sposób zagrał Pietraszewski. Nogę dołożył, a później cieszył się z gola Wysogląd.

„Na początku straciliśmy gola po kuriozalnym golu. Potem byliśmy zdecydowanie lepsi i mogliśmy wygrać dużo wyżej” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

„Dziś potykaliśmy się z najsłabszym rywalem, z którym graliśmy do tej pory, ale my byliśmy jeszcze słabsi. Chyba przeszkodził nam za szybo zdobyty gol” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

Sobota 29 maja Pogórze Gierałtowice – Sygnał Włosienica 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Sulkiewicz (1.), 1:1 Gałuszka rzut karny (15.), 2:1 Konefał (32.), 3:1 Wysogląd (85)

Składy:
Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Jakubik, Wójcik, Hałat (46. Szostak), Zygmunt, Wysogląd, Frączek (70. Potoczny), Pietraszewski, Konefał (88. Bochaczek), Maślanka. Trener: Przemysław Gałuszka.

Sygnał Włosienica: Jarosz, Pacyna, Oczkowski, Ludwinek, Krzemień (46. Pokrzyk), Paszek (65. Sarna), Walczak, Grubka, Szpiegla (36. Stachura), Augustyn, Sulkiewicz. Trener: Daniel Zaborowski.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .