Pierwsze trzy punkty Skiernika w roli trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 września 2021 17:31

LKS Głębowice wygrał z Pogórzem Gierałtowice 5:0. To pierwsze punkty zdobyte przez Mariusza Skiernika w roli trenera drużyny seniorskiej.

W 2. minucie faulowany w polu karnym był Nowak. Jedenastkę precyzyjnie wykonał Domasik. W 8. minucie po zagraniu Skiernika na dalszy słupek akcję zamknął W. Brońka. W 21. minucie było 3:0 Domasik wykonywał rzut wolny z 30 metrów. Błąd popełnił bramkarz Pogórza, który dał sobie strzelić bramkę za kołnierz.

W 25. minucie Skowron uderzył lewą nogą i skierował piłkę w samo okienko. Wynik spotkania ustalił Wojtyła, który wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem.

„Od pierwszej minuty dominowaliśmy na boisku. Nasze zwycięstwo było zasłużone i co cieszy na zero z tyłu. Dużo dały wzmocnienia w osobach bramkarza Wandora i nominalnego obrońcy Zielińskiego oraz zawodników którzy wrócili z wakacji. Chciałbym podziękować kibicom za liczny udział i zawodnikom za walkę” – powiedział Mariusz Skiernik, grający trener LKS Głębowice.

Sobota 18 września LKS Głębowice – Pogórze Gierałtowice 5:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Domasik rzut karny (2), 2:0 W. Brońka (8.), 3:0 Domasik (21.), 4:0 Skowron (25.), 5:0 Wojtyła (70.)

LKS Głębowice (wyjściowy): Wandor, Zieliński (Szypuła),Baranek, S. Zając, Domasik, Skiernik (Krawczyk), Nowak (Drabczyk), T. Zając, M. Brońka (Szalonek), W. Bronka, Skowron.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Kamski, Bochaczyk (78. Krzemień), Frączek, Gałązka, Ligus (70. Szatan), Potoczny (80. Koim),  Kurek (J. Ligus),  Makuch, Maślanka, Szczelina.