Pewne zwycięstwo Strumienia

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2022 11:09

Strumień Polanka Wielka wygrał 7:1 u siebie z LKS Bulowice i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

W 15. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję w środkowej strefie. W końcu Boba zagrał do Sulkiewicza, który zamknął akcję skutecznym strzałem. W 25. minucie po wrzutce jednego z zawodników Strumienia podanie przedłużył Romanek. Łukaszczyk pokonał bramkarza strzałem z woleja z 12 metrów.

To nie koniec bramek w pierwszej połowie. W 33. minucie sędzia odgwizdał rzut karny za faul na Romanka. Precyzyjnie z wapna strzelił sam poszkodowany. W 40. minucie faulowany był Zimnal, a na listę strzelców wpisał się Romanek.

W 55. minucie było 5:0. Indywidualną akcję skutecznym strzałem wykończył Łukaszczyk. W 68. minucie przyjezdni zdobyli gola honorowego. Po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska. W zamieszaniu bramkowym najlepiej zachował się Jaworski. Dobrze uderzył z 15 metra.  W 75. minucie w sytuacji sam na sam  Gałgan posłał piłkę obok golkipera do siatki. W 90. minucie wynik ustalił Brzeziński. Zszedł z piłką do środka i strzelił z lewej flanki.

,,Bardzo dobrze weszliśmy w mecz i szybko strzeliliśmy bramki. Kontrolowaliśmy spotkanie. Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Przeciwnik był dużo lepszy. Staraliśmy dobrze grać w defensywie. Niestety oni byli bardzo dobrze dysponowani” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener LKS Bulowice.

Niedziela 22 maja Strumień Polanka Wielka – LKS Bulowice 7:1 (4:1)
Bramki: 1:0 Sulkiewicz (15.), 2:0 Łukaszczyk (25.), 3:0 Romanek rzut karny (33.), 4:0 Romanek rzut karny (40.), 5:0 Łukaszczyk (55.), 5:1 Jaworski (68.), 6:1 Gałgan (75.), 7:1 Brzeziński (90.)

Strumienia Polanka Wielka: Jasiński, Drabczyk, Trawkowski, Zimnal (55. Brzeziński), Jarzyna, Bobla (55. Borowczyk), Merta (70. Gałgan), Romanek, Łukaszczyk, Sulkiewicz (55. Antecki), Boba (55. Hamerski). Trener: Łukasz Jasek.

LKS Bulowice: Pędlowski, Glanowski (46. Michalak), Kruk, Bułaś, Nalborczyk (46. Szewczuk), Matusiak, Michałowski, Nowak, Surma, Jaworski (70. Kołaczek), Kamiński (82. Niedziela). Trener: Dawid Szewczuk.