Pewne zwycięstwo Niwy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 maja 2021 12:08

Niwa Nowa Wieś wygrała na swoim boisku ze Zgodą Byczyna 5:2.

W 22. minucie Nycz podał do Miłonia, a ten uderzył precyzyjnie z powietrza. W 30. minucie indywidualną akcję przeprowadził Chrapek. Wszedł w pole karne, minął trzech obrońców i bramkarza i skierował futbolówkę do siatki. W 44. minucie po rzucie rożnym i zbiciu piłki przez Mateję gola zdobył Matejko.

W 82. minucie gospodarze strzelili czwartego gola. Akcję przeprowadził Dokudowiec. Zakończył ją strzałem, który wybronił bramkarz. Dobitka Nycza była skuteczna. W końcówce przyjezdni wykorzystali dekoncentracje rywala i strzelili dwa gole. Ostatni głos należał jednak do Niwy. Po prostopadłym podaniu Chrapka Nycz wygrał pojedynek sam  na sam z bramkarzem.

„Mecz toczył się pod nasze dyktando. Mieliśmy mnóstwo okazji strzeleckich. Nie pozwoliliśmy rywalowi nam zagrozić. Jedynie w końcówce coś się zacięło” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 22 maja Niwa Nowa Wieś – Zgoda Byczyna 5:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Miłoń (22.), 2:0 Chrapek (30.), 3:0 Matejko (44.), 4:0 Nycz (82.), 4:1 Szczurek (85), 4:2 Pluta (88.), 5:2 Nycz (90+)

Skład Niwy Nowa Wieś: Gacur, Holewa, Matusz, Nycz, Chrapek, Matejko (65. Dokudowiec), Piskorek (80. Brzazgacz), Mateja, Stawowczyk, Gardyński (60. Zwaryczuk), Miłoń (70. Deska). Trener: Michał Matejko.