Paweł Sidorowicz: Pracowaliśmy na ten sukces przez kilka lat – ANKIETA

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 maja 2020 14:42

Wczorajsza decyzja działaczy wojewódzkich związków i PZPN oznacza między innymi to, że KS Chełmek, lider V Ligi po rundzie jesiennej został mistrzem tych rozgrywek i awansował do IV ligi.

Poślesz swoje dziecko na trening organizowany przez kluby sportowe podczas pandemii?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czytelników, którzy chcieliby powspominać w jaki sposób klub z Chełmka wywalczył awans zapraszam do archiwum działu piłkarskiego, gdzie znajdują się relacje  z każdego meczu z rundy jesiennej.

Rozmowa z Pawłem Sidorowiczem, trenerem KS Chełmek.

Pawle dziś możemy powiedzieć już oficjalnie, że w sezonie 2020/2021 KS Chełmek zagra w IV lidze.

,,Bardzo się z tego powodu cieszę. Pracowaliśmy na ten sukces kilka lat, a nie tylko przez jedną rundę. W jesieni nie było łatwo. Liga była wyrównana. Graliśmy dobrze. Nikt nam za darmo nie dał punktów ani miejsca w tabeli.”

Przyznasz jednak, że sezon zakończył się nietypowo.

,,Wolelibyśmy wywalczyć awans po dwóch rundach, Gdyby się udało, to feta byłaby u nas po meczu z LKS Żarki. Siła wyższa zdecydowała o tym, że stało się inaczej. To niczyja wina. Wszyscy muszą się pogodzić z takim przebiegiem wydarzeń.”

Jak ocenisz rundę jesienną, czyli cały sezon?

,,Liga była wyrównana. W pewnym momencie mieliśmy cztery punkty straty do Tempa Białka. Zdołaliśmy go jednak wyprzedzić. Nad trzecią Niwą Nowa Wieś mamy aż 10 punktów przewagi. Zaliczyliśmy zaledwie dwie porażki. Wygraliśmy wszystkie mecze na naszym boisku. Nasza gra była atrakcyjna i widowiskowa. Stosowaliśmy wysoki pressing i dużo atakowaliśmy. Mimo tego straciliśmy najmniej bramek ze wszystkich drużyn w V lidze.”

W zimie nie wiedzieliście o tym, że runda wiosenna się nie odbędzie. Jak przebiegały przygotowania?

,,Spodziewaliśmy się ciężkiej walki na wiosnę. Pracowaliśmy bardzo mocno. Wzmocniliśmy się konkretnymi zawodnikami. O Adamie Palarczyku z Czańca i Krystianie Blochu z LKS Gorzów już wspominaliśmy w marcu. W ostatnim tygodniu przed planowaną pierwszą kolejką dopełniliśmy formalności związane z pozyskaniem Jakuba Szloska z Drzewiarza Jasienica. Myślę, że byliśmy przygotowani do sportowej rywalizacji o IV Ligę.”

A jesteście przygotowani jako klub do rywalizacji w IV Lidze?

,,Tak. Sądzę, że w zarządzie zasiadają poważni i odpowiedzialni ludzie. Wiedzą, czego chcą i mają swoje pomysły, jak te plany zrealizować. Myślę, że w tym tygodniu będziemy się cieszyli sukcesem. W kolejnym zaczynamy pracę. Najpierw przeanalizujemy naszą sytuację, a później będziemy podejmowali konkretne kroki”.

Planujecie fetę oficjalną, gdy już masowe spotkania będą możliwe?

,,Myślę, że tak. Gdy już będziemy mogli się spotykać w większych grupach na pewno coś zorganizujemy.”

Za kulisami mówi się, że w nowym sezonie chcecie zgłosić rezerwy do B Klasy.

,,Tak, to prawda. Mamy taki plan. Chcemy zmienić model trenowania. Chodzi o to, by nasza młodzież oraz ci starsi zawodnicy, którzy będą mieli problemy ze zmieszczeniem się w czwartoligowej drużynie zostali w klubie i ogrywali się w niższej lidze.”

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa