Orzeł wygrał w Zatorze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 maja 2022 07:52

Orzeł Witkowice wygrał 3:1 na wyjeździe z Zatorzanka Zator.

W 5. minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym piłka odbiła się od żebra Szypuły, który zdobył gola. W 18. minucie Wandor zagrał ze środka do Ostrowskiego, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam  z bramkarzem. W 48. minucie Zatorzanka źle wyprowadziła piłkę. Jasiński przyjął futbolówkę i ruszył do ataku, ale został faulowany. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany. W 52. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Kowalczyk.

,,To był mecz walki. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Chciałem pochwalić moją drużynę za postawę. Jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedział Marek Kudłacik.

Niedziela 8 maja Zatorzanka Zator – Orzeł Witkowice 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Szypuła (5.), 0:2 Ostrowski (18.), 0:3 Jasiński rzut karny (48.), 1:3 Kowalczyk (52.)

Zatorzanka Zator: Lichański, Balonek, Biel (46. Żak), Celej, Florczak (80. Wolanin), Leszczyński, Mika, Pindel, Szymonik, Kowalczyk, Kwiatkowski. Trener: Piotr Balonek.

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Walus (90. Mitoraj), Juras, Rokowski, Gros, Hankus, Kuźma, Wandor (37. Bąba), Szypuła (68. Jekiełek), Ostrowski, Jasiński (87. Bąbacz). Trener: Marek Kudłacik.