Orzeł wygrał w Malcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 czerwca 2021 17:24

Orzeł Witkowice wygrał w Malcu ze Zgodą w ostatniej kolejce Keeza A Klasy.

Wynik otworzyli przyjezdni. Rozegrali dobrą akcję od tyłu. Była to szybka kontra zakończona zagraniem Bąby do Szypuły i precyzyjnym strzałem na bliższy róg tego drugiego.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Prowadzenie Orła podwyższył Szypuła. Zgoda zdobyła gola kontaktowego po błędzie bramkarza. Wykorzystał go Łukasik. Na 1:3 trafił Jasiński. Doszedł do piłki dogranej z rzutu wolnego przez Bąba i skierował ją do siatki.

„To nie był  najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy swoje sytuacje. Najlepszych nie wykorzystali Żmuda i Jaromin. Rywal był dziś skuteczniejszy od nas. Od 40. minuty graliśmy w osłabieniu, a mimo tego graliśmy nieźle” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

„Wszystkim bardzo dziękuję za zakończony sezon. Chodzi o inne zespoły,  nasz zarząd, zawodników i panu. Daliśmy radę dograć sezon w pandemii. Nam zdarzyły się cztery słabsze mecze. W całości osiągnęliśmy jednak mentalne zwycięstwo. Udowodniliśmy, że potrafimy grać.

To był trudny sezon. Ciężko się było odpowiednio przygotować, było dużo niewiadomych. Pandemia wprowadziła sporo zamieszania. U nas szanse dostawała młodzież i pokazała, że na to zasłużyła. Zajęliśmy miejsce w środku tabeli i tak się czujemy.

Chciałbym odnieść się do insynuacji, które pod naszym adresem kierowały różne osoby.  Zaznaczam bardzo wyraźnie, że nigdy w życiu nie zgodziłbym się na oddanie komuś meczu. Do każdego spotkania podeszliśmy uczciwie. W pewnym etapie naszego makrocyklu prezentowaliśmy się  jednak słabiej mentalnie. Potem udało nam się podnieść – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

Sobota 26 czerwca Zgoda Malec – Orzeł Witkowice 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Szypuła (7.), 0:2 Szypuła (58.), 1:2 Łukasik (62.), 1:3 Jasiński (68.)

Składy:
Zgoda Malec: Jekiełek, Wróblewski (Sporysz), Nowak (40. czerwona za dwie żółte), Lekki, Tomala, Kwaśniak, Łukasik, Kowalski (Adamus), Oczkowski (S. Drebszok), Żmuda, Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Walus,  Kruk (70. Mitoraj), Jedliński, Wandor, Juras (88. Olszowski),  Hankus,  Szypuła, Bąba (90.K. Jekiełek), Janeczko (77. Achinger),  Jasiński (85. Kawończyk). Trener: Marek Kudłacik.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .