Orzeł powrócił na pozycję lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 października 2021 13:09

Orzeł wygrał z rezerwami KS Chełmek 5:0 i powrócił na pozycję lidera Keezy A Klasy.

W 23. minucie wrzut z autu w pole karne wykonał Mitoraj. W zamieszaniu podbramkowym do własnej bramki skierował ją Niemczyk. W 43. minucie indywidualny rajd zaprezentował Szypuła.

Sędzia uznał, że był nieprzepisowo zatrzymany. Rzut karny na bramkę zamienił Jasiński.

W 55. minucie ponownie faulowany był Szypuła. Tym razem Jasiński nie znalazł sposobu na bramkarza. W 63. minucie kibice oglądali kolejnego karnego.

Ostrowski trafił, ale dopiero w dobitce. W 83. minucie  rzut rożny wykonał Ochman, a bramkę dobrym strzałem głową zdobył Hankus.

Trzy minuty później bramkarz zespołu przyjezdnego pokazał, że ma patent na jedenastki. Nieprzepisowo zatrzymany był Jekiełek. Sposobu na Szybę nie znalazł Mitoraj. W 89. minucie Olszowski zagrał do Janeczki, który oddał strzał z z dystansu.

„Zrobiliśmy swoje. Rywal za wiele nie pokazał. Brawo dla ich bramkarza, bo obronił trzy rzuty karne” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

„Graliśmy dziś beztrosko, a to raczej niespotykane. Ciężko się gra prowokując cztery rzuty karne. Przeciwnik był dziś wyraźnie lepszy” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek.

Sobota 9 października Orzeł Witkowice – KS II Chełmek 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Niemczyk gol samobójczy (23.), 2:0 Jasiński rzut karny (43.), 3:0 Ostrowski dobitka rzutu karnego (63.), 4:0 Hankus (83.), 5:0 Janeczko (89.). W 55. minucie Jasiński (Orzeł) nie wykorzystał rzutu karnego. W 86. minucie Mitoraj (Orzeł) nie wykorzystał rzutu karnego.

Orzeł Witkowice: Kudłacik (60. Nowowiejski),  Mitoraj, Dybał, Janeczko, Gros, Szypuła, Hankus, Kuźma, Jedliński (55. Jekiełek, 85. Kruk), Ostrowski (75. Olszowski), Jasiński (75. Ochman). Trener: Marek Kudłacik.

KS II Chełmek: Szyba, Kowalczyk, Jeleń, Niemczyk, Cieśla (70. Lebica), Kysiak, Lieber, Nowotarski, Plata (62. Księżarczyk), Bisaga, Bieniek. Trener: Konrad Karaśkiewicz.