Orzeł dobrze zagrał i zasłużenie wygrał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 maja 2021 11:10

Orzeł Witkowice wygrał na swoim boisku z Sołą Łęki 3:0. Tak więc derby gminy Kęty na plus zaliczą gospodarze.

W 27. minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję. Janeczko zagrał na prawo do Wandora, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 37. minucie Hankus doszedł do piłki wrzuconej przez Szypuła i skierował ją na dalszy róg bramki. W 72. minucie padła bramka na 3:0. Była ona w zasadzie kopią drugiego gola.

,,Jestem zadowolony z naszej postawy Zagraliśmy dojrzale. Była w nas widoczna świeżość. Nasza gra wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Muszę tu pochwalić gospodarza obiektu Orła. Fantastycznie przygotował płytę. Wykonał kawał dobrej roboty, której wielu kibiców nie widzi. Moim zdaniem najsłabiej na boisku radzili sobie sędziowie, ale z drugiej strony to przecież rozgrywki A Klasy” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła.

,,W pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre sytuacje. W 8. minucie Żmuda przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a w 11. minucie po strzale Hankusa futbolówka ostemplowała słupek. Szkoda, że nie było wtedy goli. W drugiej połowie byliśmy w ataku, ale nic z tego nie wyniknęło” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

Poniedziałek 3 maja Orzeł Witkowice – Soła Łęki 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Wandor (27.), 2:0 Hankus (37.), 3:0 Hankus (72.)

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Mitoraj (58. Walus), Kruk, Kawończyk (81. Olszowski), Hankus, Juras (78. Sapeta), Janeczko, Wandor, Jedliński (58. Achinger), Szypuła (75. Jekiełek), Jasiński. Trener: Marek Kudłacik.

Soła Łęki: Jurzak, Zarzycki (Hendzlik), Zygmunt, Wawrzyczek, Wiktoruk, Tworek, Żmuda, Hankus, Amrozi (Kukiełka), Kowalczyk, Karnas (Włoch). Trener: Jarosław Płonka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .