O stracie dwóch punktów Hejnału zdecydowała końcówka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 września 2021 21:35

Team Sport Hejnał Kęty zremisował w Jaworznie z Victorią 1918. Przyjezdni zwycięstwo stracili w końcówce.

W 24. minucie na lewym skrzydle piłkę przejął Wojtyłko. Zagrał do Jurczaka, który pokonał bramkarza strzałem z woleja. W 62. minucie Wojtyłko przeprowadził raj prawą stroną. Podał do Dudzica, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. W 66. minucie było 1:2. Gospodarze rozklepali obronę. W efekcie ze zdobyczy bramkowej cieszył się Żmuda.

W 85. minucie wydawało się, że jest po meczu, bo po prostopadłym podaniu Żmudy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gola zdobył Dudzic. Końcówka należała do zespołu z Jaworzna. W 88. minucie w pole karne wszedł Majka. Piłkarz wymanewrował rywali i pokonał golkipera. W doliczonym czasie gry sędzia uznał, Żmuda zagrał ręką w polu karnym. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Majka.

„Na ten mecz mieliśmy swój plan. Graliśmy spokojnie z kontry. Prowadzenie 3:1 chyba nas uśpiło. Do 86. minuty wykonaliśmy nasze założenia w stu procentach. Przed końcem meczu popełniliśmy na tyle poważne błędy, że nie wygraliśmy. Uważam jednak, że nie zagrałem ręką w  końcówce” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 25 września Victoria 1918 Jaworzno – Team Sport Hejnał Kęty 3:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Jurczak (24.), 0:2 Dudzic (62.), 1:2 Żmuda (66.), 1:3  Dudzic (85.), 2:3 Majka (88.), 3:3 Majka (90+1)

Victoria 1918 Jaworzno: Wołoch (35. Psuj), Pluta, Gieroń, Tora, Gonzalez, Suwaj, Kominiak (87. Boluk), Borek (87. Bartuś), Fahrenholt (67. Duda), Majka, J. Żmuda.

Team Sport Hejnał Kęty: Drewniany, Majdak, Januszyk, Karpiński, Rogala, Derejko (70. Mieszczak), K. Żmuda, Wojtyłko (85. Wysogląd), Mąsior (46. Wesecki), Jurczak, Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.