Nowy zarząd Soły Oświęcim. Maciej Iwański prezesem

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Piłka nożna  |   23 stycznia 2020 12:44

Maciej Iwański, były reprezentant Polski w piłce nożnej został nowym prezesem KS Soła Oświęcim. Tym samym stanął na czele całkiem nowego zarządu.

Trzecioligowy do niedawna oświęcimski klub piłkarski od pewnego czasu boryka się z problemami. Głównie finansowymi. W Sole zaczęło dziać się źle, gdy z finansowania klubu wycofał się sponsor tytularny, który ostatecznie ogłosił swoją upadłość. 

Mimo to, dotychczasowe władze klubu, a przede wszystkim były już dzisiaj prezes Krzysztof Pękala, robiły wszystko, by najstarszy w powiecie oświęcimskim klub piłkarski funkcjonował poprawnie. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na łamach Faktów Oświęcim.

„Przez ostatnie dwa lata nie było łatwo. Czarę goryczy przelała niska dotacja. Zmęczyliśmy się i wypaliliśmy. Czas na świeżość” – powiedział Krzysztof Pękala, chwilę przed tym, jak podał się do dymisji.

Walne nadzwyczajne zgromadzenie członków klubu odbyło się w środę po południu przyniosło zmiany w postaci wyboru nowego zarządu. Jak się dowiedzieliśmy w jego skład poza Maciejem Iwańskim weszli Sebastian Smolarek, Sławomir Magiera, Krzysztof Korzeniowski i Janusz Badowski. 

„Powstał nowy zarząd. Mamy twardy orzech do zgryzienia i potrzebujemy zmian, ale widzimy perspektywy. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy opracowywali plan tych zmian, będziemy pracować nad przyszłością Soły. Efektami tych prac podzielimy się z kibicami po feriach” – powiedział Faktom Oświęcim prezes Maciej Iwański.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa