Niwa zdobyła kolejny komplet punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 września 2021 20:34

Niwa Nowa Wieś wygrała z LKS Rajsko 4:1 i nadal konsekwentnie nie oddaje rywalom punktów.

W 19. minucie obrońca LKS Rajsko próbował podać piłkę do bramkarza. Zagranie przeciął Zwaryczuk i udał się na pojedynek jeden na jeden z Kulczykiem. Bramkarz LKS Rajsko strzał obronił, ale nie zdołał zatrzymać dobitki Chrapka. W 21. minucie Chrapek zagrał do Zwaryczuka, który trafił na 2:0.

W 53. minucie bardzo dobrze w bocznym sektorze poradził sobie z rywalami Miłoń. Na końcu akcji podał wzdłuż bramki do Chrapka, a ten drugi raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. W 74. minucie gospodarze trafili na 4:0. Asystował Chrapek. Precyzyjnie z pola karnego uderzył Nycz. W 82. minucie przyjezdni zdobyli honorowego gola. Dośrodkował Formas. Akcję dobrym strzałem zakończył Sieczko.

„W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Szybko strzelone dwa gole ustawiły mecz. W drugiej połowie zmniejszyliśmy tempo gry. Rywal próbował nam zaszkodzić, ale zbytnio nam nie zagroził. To było pewne zwycięstwo” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

„Przed meczem wiedzieliśmy, że nie będzie lekko. Przeciwnik ma duży potencjał. Nastawiliśmy się na obronę i do 20. minuty graliśmy nieźle. Później popełniliśmy bardzo proste błędy. Po stracie dwóch bramek było już po meczu. W drugiej odsłonie mieliśmy lekki zryw, ale już nic nie dało się zrobić. Zagraliśmy słabo” – powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

Sobota Niwa Nowa Wieś – LKS Rajsko 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Chrapek (19.), 2:0 Zwaryczuk (21.), 3:0 Chrapek (53.), 4:0 Nycz (74.), 4:1 Sieczko (82.)

Niwa Nowa Wieś: Korzec, Gardyński (75. Deska), Mateja, Matejko, Zwaryczuk, Miłoń, J. Brzazgacz (46. K. Brzazgacz), Stawowczyk (56. Pękala), Nycz, Matusz, Chrapek. Trener: Michał Matejko.

LKS Rajsko: Kulczyk, Żywicki, Kowalik, Sieczko, Ryś, Matlak, Mika, Ryszka, Żyła, Ogórek (46. Warzecha), Formas. Trener: Krzysztof Zarzycki.